«Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини»: Українська асоціація релігієзнавців запустила масштабний проєкт

Українська асоціація релігієзнавців ініціювала першу експертну зустріч учасників масштабного проєкту «Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини». Захід відбувся 27 травня 2021 року.
Джерело: risu.ua
Мета проєкту – не лише представити релігійні меншин та поширити інформації про них, а й донести їхні потреби до влади та створити сприятливе поле для міжконфесійного рівноправ’я в Україні.
Під час зустрічі керівник проєкту професор Людмила Филипович зазначила, що будучи багатоконфесійною країною, Україна часто ігнорує потреби релігійних меншин: вони формально захищені законодавством, але їхні інтереси не завжди враховуються ані на державному, ані на місцевому рівнях.
Вона підкреслила, що водночас, релігійні меншини були й залишаються невід’ємною частиною українського суспільства, а їх становище є показником реалізації державної демократії.
На першій експертній зустрічі було обговорено стартові кроки реалізації проєкту. Тому учасники вирішили провести первинне опитування та фокус-групові дослідження з представниками 10 релігійних меншин: харизматами, мусульманами, прогресивними юдеями, бахаями, саєнтологами, буддистами, мормонами, кришнаїтами, неоязичниками, представниками Апостольської Православної Церкви.
Через ці кроки дослідники зможуть ознайомитися зі статусом і потребами релігійних меншин у різних сферах їхнього життя та створити аналітичні записки, які будуть представлені владі та громадськості.
Зазначається, що таке дослідження сприятиме не лише зміцненню становища релігійних меншин в Україні, а й поліпшенню міжнародного іміджу України.
Експерти проєкту – провідні українські релігієзнавці, соціологи, медіаексперти та правники.
Реалізація проєкту відбувається за підтримки «Фонду прав людини» Посольства Нідерландів в Україні. Партнерами проєкту є Релігійно-інформаційна служба України, Відділ релігієзнавства Інституту філософії НАН України та Всеукраїнська рада релігійних об’єднань.
Нагадаємо, що 28 травня в Таврійському християнському інституті в Херсоні відбулася «молитовна вечеря» науковців міста. Ректор інституту Валентин Синій запросив близько 40 науковців різних галузей з 5 університетів долучитися до обговорення, як християнські чесноти можуть допомогти у формуванні «чистого серця» та цінностей суспільства.