Блог Сергія Головіна

Невідчужні права

Оскільки і особистість, і сім’я, і ​​церква (в широкому значенні слова, тобто сукупність віруючих) виникли раніше, ніж держава і уряд, ці юрисдикції мають вищий пріоритет з правової точки зору.

Держава не владна над тими правами, які спочатку були дані людині її Творцем. Ці права невідчужні − ні держава, ні її уряд не наділили людину цими правами. Не мають права вони ні скасовувати, ні обмежувати, ні змінювати, ні регламентувати, ні оскаржувати або обмежувати ці права. Навпаки, призначенням влади є забезпечення і захист невідчужних прав своїх громадян. У цьому – основа побудови громадянського суспільства відповідно до задуму Творця.

Безумовно, існують і права, якими саме держава наділяє своїх громадян. Наприклад, право на керування певним транспортним засобом. Держава його дала, в праві вона і відібрати його. Але вона не владна над тими правами, якими людина наділена від створення світу – задовго до появи будь-яких урядів. До таких, зокрема, відносяться право на життя, на свободу, на сім’ю, на щастя, на працю, на власність, на товарообмін, на отримання вигоди, на самозахист, на віросповідання, на богослужіння, на світогляд, на власну думку, на збори, на об’єднання, на пересування, на гідне життя і т.д.

Більш того, людина володіла цими правами ще до появи перших законодавчих норм (Буття 9). Так що закон вторинний стосовно права. Призначення закону – дотримання прав особистості, а призначення держави – підтримувати закон, забезпечуючи дотримання цих прав.

Читайте також:

Тому-то слід уважно стежити, щоб найголовніше залишалося найголовнішим, і не перетиналася вельми тонка грань між верховенством права і верховенством закону. Інакше правове громадянське суспільство легко може перетворитися на тоталітарну поліцейську державу.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!