Креаціонізм

Кліщ на сторожі

Пілюльна оса або оса-гончар – поодинока оса, яка робить з глини будиночок з декількома камерами всередині. Коли приходить час відкладати яйця, оса відкладає по одному яйцю в кожну клітинку, і в кожному осередку залишає своїм діткам їжу. Але вона ще й охорону там залишає!

Річ у тому, що є один вид паразитичних ос, які відкладають свої яйця в будиночки пілюльної оси. Якщо іншим осам вдається знайти такий будиночок, то личинкам оси-гончара гарантована смерть. Але у оси-гончара є своя секретна охорона. У мами пілюльної оси на спинці є спеціальні кишеньки. Усередині кишеньок живуть крихітні кліщі, абсолютно нешкідливі для цієї оси. Коли оса відкладає яйця, частина кліщиків виповзає зі своїх сховищ і залишається в кожному осередку.

Кліщі залишаються в будиночку після того, як оса запечатає вхід в нього, і будуть харчуватися тією ж їжею, яку оса залишила для своїх личинок, коли вони з’являться з яєць. Кліщі за цей час встигають розплодитись, і популяція кліщів стає для молодих ос додатковим харчуванням. Але кліщі, які мирно живуть поруч з пілюльними осами, насправді − відмінна охорона. Як тільки паразитична оса проникне в гніздо, кліщі тут же атакують її.

Це взаємовигідне співіснування, яке приносить користь як пілюльним осам, так і кліщам, занадто складно збудовано, щоб можна було повірити, що воно склалося завдяки щасливому випадку. Цей союз задумав і втілив той же Творець, який захищає Своїх дітей.

Читайте також:

Псалом 19: 2

Схожі статті

«Так почує тебе Господь в день смутку, та захистить тебе ім’я Бога Якова».

Джерело:  ДеньзТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button