Світ

Америка в духовному занепаді − Джордж Барна

Засновник дослідницької компанії The Barna Group заявив, що більшість американців змішують переконання та створюють далекий від біблійного світогляд, оскільки країна перебуває у духовній кризі.

Джерело: invictory

Засновник The Barna Group та директор Центру культурних досліджень Аризонського християнського університету Джордж Барна виступив нещодавно на саміті Pray Vote Stand Summit Ради з сімейних досліджень — християнсько-консервативному мітингу, що відбувся в Атланті. Барна зазначив, що одна з «блискучих стратегій лукавого» − заманювати людей вірою в те, що вони можуть комбінувати та приймати стільки світоглядів, скільки захочуть.

Барна також попередив, що Америка перебуває у стані кризи, тому що її громадяни не дотримуються біблійного світогляду і натомість живуть своїми власними «мирськими ідеями», повідомляє Християнський Мегапортал inVictory з посиланням на The Christian Post.

«Ваш світогляд − це фільтр, який ви використовуєте, щоб бачити, розуміти, відчувати й реагувати на світ навколо вас. Оскільки ваш світогляд дозволяє вам розуміти світ, вам потрібен світогляд просто для того, щоб проживати щодня, − пояснив Барна. − Насправді, кожне окреме рішення, яке ви приймаєте, а ви приймаєте сотні, якщо не тисячі рішень щодня, − кожне з них випливає з вашого світогляду. Вибір, який ви робите, − це результат того, у що ви вірите».

Триденний саміт Pray Vote Stand був спрямований на те, щоб озброїти та надихнути віруючих через обговорення поточних культурних проблем, що впливають на віру, сім’ю та свободу, та їх оцінки через призму біблійного світогляду.

Барна процитував дослідження, проведене Центром культурних досліджень, що показує, що є сім основних світоглядів, які найбільше впливають на американців: біблійний теїзм, східний містицизм, марксизм, моралістичний терапевтичний деїзм, нігілізм, постмодернізм та світський гуманізм.

«Дивлячись на Америку сьогодні, ми знаємо, що існує низка світоглядів, які борються за серце та душу нації, – сказав Барна. − У кожного своє розуміння того, що відбувається у світі, різні пояснення того, чому це відбувається, різні уявлення про те, як найкраще прожити своє життя».

За словами Барни, найпоширенішим світоглядом серед американців залишається «синкретизм» або різні комбінації всіх восьми світоглядів в одній системі переконань.

«Провівши це дослідження, ми виявили, що, відверто кажучи, нам не подобається жоден з наявних світоглядів. Натомість ми слухаємо їх усіх і беремо по шматочках від кожного. Ми змішуємо це разом в індивідуальний світогляд, який описує, що ми відчуваємо, що ми думаємо, чого хочемо, як хочемо жити, − пояснив Барна. − Синкретизм насправді не має власного розуму. Він не має власного шляху. У нього немає послідовної, постійної розповіді. Це те, що створюють самі люди».

Барна повідомив, що 6 % американців сьогодні дотримуються біблійного світогляду. «За 30 років досліджень ми виявили, що кількість американців, які дотримуються біблійного світогляду, скоротилася вдвічі», − додав він.

За словами Джорджа Барни, єдиний спосіб досягти культурної трансформації — це якщо люди вирішать «вірити в Божі істини», що, своєю чергою, дозволить їм «діяти відповідно до цих істин, ґрунтуючись на тому, у що вони вірять».

Він також наголосив на важливості того, щоб пастори допомагали батькам виховувати благочестивих дітей, кажучи, що пастори, які допомагають батькам рости у вірі в Ісуса, тим самим допомагають батькам спрямовувати своїх дітей у біблійній мудрості.

«Коли ви читаєте Писання, ви виявите, що біблійна роль громади, тобто наших церков, полягає в тому, щоб підтримувати сім’ї та особливо батьків, готуючи їх до виховання своїх дітей, щоб вони були активними послідовниками Господа Ісуса», – порадив Барна.

Дослідження, опубліковане раніше Центром культурних досліджень за участю 1000 пасторів, показало, що лише 37 % пасторів у Сполучених Штатах дотримуються біблійного світогляду. Центр також виявив, що батьки перебувають у «стані духовного лиха», тому що багато з них не мають біблійного світогляду.

«Американська церква настільки знизила вимоги, що важко визначити будь-які вірування, які позбавляють людину права називати себе християнином. Батьки дітей віком до 13 років є яскравим прикладом цього християнського номіналізму, − сказав Барна раніше цього року. − Справді, думка складається з уніфікованої низки переконань, які потім визначають поведінку. Тривожний дзвінок не продзвенів, тому що немає жодного переконання або хоча б обмеженого ряду виявлених переконань, які були б визнані такими, що підривають християнство».

Читайте також:

США переживає духовну кризу: 94 % відкидають біблійний світогляд

На завершення свого виступу на саміті Барна сказав присутнім, що зміни не відбудуться за одну ніч.

«Америка не за одну ніч потрапила в це безладдя, в якому вона сьогодні перебуває. І ми не збираємося все міняти за одну ніч. Але нам треба з чогось починати. Це починається з вас. І це розпочинається сьогодні. Ідіть у світ і будьте Ісусом для нього», — підсумував він.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Християнство несе своє покарання за показне святенництво, поступово перетворюючись на “Нью-Ейдж.” Єдиною релігією світу стає конс’юмеризм, а класичні вірування перетворюються на “шведський стіл”, “хобі із колекціонування забобонів” чи “атракціон”. Та саме жахливе для християн – це те, що їх віра у режимі “атракціон” справно працює. Християни проповідують “любов”, але не розуміють, що новому поколінню людей, що більше спілкується із “обчислювальними машинами” не потрібна жодна “любов”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button