СвітХристиянські новини

Ірак оголошує Різдво щорічним святом і приносить надію християнам-біженцям

Попри зменшення кількості християн у країні, парламент Іраку одноголосно прийняв закон про перетворення Різдва «на національне свято з щорічною періодичністю», повідомляє Christianity Today.
Декларація є першою у своєму роді, яка дозволяє християнам святкувати свято щороку. У 2008 році парламент погодився, що Різдво може бути «одноразовим святом»; через десять років уряд дозволив Різдво всім громадянам. Але лідери ніколи не поновлювали закон щорічно.

«Сьогодні Різдво – це справді свято для всіх іракців, – сказав Басіліо Ялдо, єпископ Халдейської католицької церкви Багдада. − Це повідомлення великої цінності та надії».

Хоча релігійні лідери раділи цій новині, вони продовжували висловлювати занепокоєння своїм народом.

«Декларація дуже гарна, але дуже пізня, – сказав Ашур Ескрія, президент Асирійського товариства допомоги – Ірак. − Але наша біда не у святах, а в ситуації наших людей».

За оцінками експертів, у розгубленій країні залишається лише 250 000 християн. До вторгнення США та повстання ІДІЛ в Іраку проживало майже 1,4 мільйона християн.
Іракці рідко відзначають національні свята. Нація не вшановує свою незалежність від Великобританії, оскільки це збігається з днем ​​жалоби за курдським повстанцем який працював проти Саддама Хусейна. Деякі іракські політики вважають повалення Хуссейна занадто роздільною датою для святкування.
Читайте також:

Але Ара Бадалян, пастор Національної баптистської церкви в Багдаді, вважає, що новий Різдвяний закон принесе надію і відновлення для невеликого християнського населення.

«Я сподіваюся, що це буде супроводжуватися допомогою крихітній меншості християн залишитися в Іраці, – сказав він. − [Уряд] повинен відбудувати їхні пошкоджені будинки та забезпечити їм захист».

Також сподівання підсилює новий прем’єр-міністр Мустафа аль-Кадхімі, який сказав кардиналу Луї Рафаелю Сако, що він буде контролювати повернення християнських біженців. Папа Франциск також оголосив на початку цього місяця про намір відвідати «рівнини Ура, пов’язані з пам’яттю Авраама» в Іраці.
«Наполеглива думка супроводжує мене, коли я думаю про Ірак», − сказав Франциск у червні 2019 року, коли вперше оголосив про свої плани. «Я хочу піти … щоб воно могло дивитись у майбутнє завдяки мирній та спільній участі у побудові загального блага».
 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button