СвітХристиянські новини

Китайський уряд платить за шпигунство за сусідами християнами

Комуністичний режим Китаю наказав громадянам у північно-східному регіоні країни шпигувати за християнами та повідомляти про будь-яку «незаконну релігійну діяльність», включаючи проповідування та зібрання. Відповідно до звіту, інформатори будуть винагороджені 150 доларами США за кожну підказку.

Джерело: christianpost.com

Адміністрація Мейліс-Даурского національного району в міському окрузі Цицикар провінції Хейлунцзян випустила документ під назвою «Система винагород за повідомлення про правопорушення щодо незаконної релігійної діяльності» у якому йдеться про те, що інформаторам буде виплачено до 1000 юанів ($ 150).

Чиновники шукають будь-яку інформацію за допомогою телефонних дзвінків, електронної пошти чи листа про некваліфікований релігійний персонал, про несанкціоновану міжрегіональну діяльність, проповідування та розповсюдження друкованої релігійної літератури, аудіовізуальну продукцію поза місцями поклоніння, несанкціоновані пожертви або зустрічі у приватних будинках.

Мета таких дій – «посилити контроль за “незаконною релігійною діяльністю” в районі, запобігти будь-якому скупченню COVID-19 в результаті релігійних зібрань, мобілізувати громадськість для запобігання, припинення незаконної релігійної діяльності та забезпечити гармонійну та стабільну роботу».

«Хоча вони не вказують, на яку релігію вони націлені, очевидно, що домашні церкви придушуються», – прокоментував Міжнародний християнський концерн, що знаходиться в США.

Open Doors США, які стежать за переслідуваннями у понад 60 країнах світу, підрахували, що в Китаї налічується близько 97 мільйонів християн, значна частина яких поклоняється в «незаконних» та незареєстрованих підпільних церквах.

Згідно з  нещодавно опублікованими звітами, релігійні переслідування в Китаї посилилися у 2020 році, коли тисячі християн постраждали від закриття церков та інших порушень прав людини.

Відповідно до доповіді, опублікованої в березні американською групою China Aid, під керівництвом президента Сі Цзіньпіна чиновники Комуністичної партії Китаю (КПК) запроваджують жорсткий контроль над релігією.

Влада Китаю також розправляється з християнством,  видаливши біблійні додатки та публічні облікові записи Christian WeChat, оскільки цього року набули чинності нові жорсткі адміністративні заходи щодо релігійного персоналу.

Читайте також:

Китай потрапив до Всесвітнього списку спостережень США за Open Doors як одна з найгірших країн світу, коли йдеться про переслідування християн.

Державний департамент США також  назвав Китай «країною, що викликає особливе занепокоєння» за те, що «продовжує здійснювати особливо серйозні порушення свободи віросповідання».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button