У США готують санкції для Росії за релігійні переслідування

Законопроект внесений конгресменом-республіканцем Джо Вілсоном (Joe Wilson) у співавторстві з ще чотирма республіканцями та вісім’ю конгресменами-демократами, повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на Інститут релігійної свободи.
Акт передбачає віднесення Росії до списку “країн, що викликають особливе занепокоєння” (СРС) відповідно до Міжнародного закону про свободу віросповідання (IRFA). Це передбачає подальші економічні і політичні санкції проти Росії з боку Президента США і Держдепартаменту США, спрямовані на відновлення релігійної свободи на Донбасі та Криму.
Ще з 2017 року такий статус Росія отримала згідно рішення Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF), яка наголосила, що російська влада продовжує утискати релігійну свободу не лише у себе, а і в сусідніх країнах, зокрема шляхом анексії та окупації чужих територій.
Конгресмен Джо Вілсон: “Більше п’яти років Росія незаконно окуповує Крим та контролює частину Донбасу збройними формуваннями, якими вона командує. Службовці та найманці Кремля викрадають, ув’язнюють та катують людей в цих регіонах за їх віру. Російські посадовці несуть провину, і цей законопроект допоможе притягнути їх до відповідальності.”
Законопроект також передбачає застосування санкцій, пов’язаних із отриманням чи скасуванням раніше виданих віз до США для будь-яких іноземців, які, працюючи на уряд Росії, є відповідальними або прямо чи опосередковано здійснювали особливо суворі порушення релігійної свободи на території України, яку Росія окупувала і контролює, або контролює через недержавні збройні угруповання, якими вона командує. Санкції також можуть бути застосовані до дружини/чоловіка та дітей таких порушників.
Для того, щоб пропонований Акт став законом його має прийняти Конгрес, згодом також Сенат, а також підписати Президент США. Можна очікувати, що це відбудеться протягом 2020 року, якщо Росія не продемонструє рішучих кроків до припинення репресій проти віруючих і релігійних громад на окупованих українських територіях Криму, Донецької та Луганської областей.
Нагадаємо, що Президент США Дональд Трамп та Віце-президент США Майк Пенс неодноразово заявляли про прихильність свободі віросповідання як основоположному праву людини та намір США сприяти захисту прав переслідуваних віруючих по всьому світу.
- Як документувати релігійні переслідування в Криму та на Донбасі
- Переслідування на християн стрімко зростає, але світ мовчить
У травні цього року 50 учасників Круглого столу з релігійної свободи оприлюднили спільну Резолюцію, в якій заявили, що Росія несе відповідальність за утиски релігійної свободи в окупованому Криму і Донбасі.
Минулого року Інститут релігійної свободи представив доповідь «Свобода віросповідання під прицілом: російський терор на окупованих територіях Східної України». У ній правозахисники наводять численні факти релігійних переслідувань у Донецькій та Луганській, які здійснюють контрольовані Росією бойовики.
Джерело: irs.in.ua
Одне повідомлення