Релігія

ІРС представив оновлені дані про вплив путінської війни на українські релігійні громади

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, щонайменше 494 культові споруди, духовні навчальні заклади та святині були зруйновані, пошкоджені чи пограбовані російськими військовими.

Джерело: risu

Про це повідомив Інститут релігійної свободи, представивши оновлені дані 31 січня та 1 лютого про вплив путінської війни на українські релігійні громади під час Саміту з міжнародної релігійної свободи, що пройшов у Вашингтоні, США.

За даними ІРС, з моменту презентації на торішньому Саміті, у липні 2022 року, кількість об’єктів релігійної інфраструктури, пошкоджених внаслідок війни проти України, зросла більш ніж удвічі.

Найбільше церков, мечетей і синагог зруйновано в Донецькій (не менше 120) і Луганській (понад 70) областях. Величезні за масштабами руйнування були також у Київській області (70), де велися запеклі бої за захист Києва, а також у Харківській області – понад 50 зруйнованих культових споруд. Російські авіаудари, зокрема з використанням іранських безпілотників, завдавалися та продовжують наносяться практично по всіх регіонах України.

Крім того, Інститут релігійної свободи задокументував досить багато фактів захоплення культових споруд в Україні з подальшим використанням їх як російських військових баз або для прикриття вогневих позицій російських військ. Така тактика російських військових провокує збільшення масштабів руйнування релігійних об’єктів в Україні.

Будівлі які за конфесійною ознакою найбільше постраждали від російської агресії

За даними ІРС, найбільше від російської агресії постраждали храми УПЦ (при Московському патріархаті) – щонайменше 143.

Масштабне знищення молитовних будинків євангельських церков – загалом не менше 170, з яких найбільше постраждали церкви християн віри євангельської – 75, церкви євангельських християн-баптистів – 49, а також будівлі Церкви адвентистів сьомого дня − 24.

Тепер в оновлених даних ІРС також є інформація про знищення Залів Царства Свідків Єгови – загалом 94 культові споруди, серед яких 7 повністю зруйновані, 17 – сильно пошкоджені, 70 – незначно пошкоджені.

Цілеспрямовані напади рашистів на духовенство та вірян

Окрім документування пошкоджених культових споруд, ІРС також задокументували інформацію про цілеспрямовані напади російських військових на релігійних діячів та мирних вірян, які перебували на окупованих територіях.

Виконавчий директор ІРС Максим Васін у своєму виступі на Саміті зазначив, що віруючі та духовенство часто стають мішенню російської окупаційної влади через українську мову, приналежність до іншої конфесії, ніж православ’я Московського патріархату, або за будь-які інші прояви української ідентичності.

«У своїй сукупності російські воєнні злочини, вчинені в Україні, можуть свідчити про наявність спеціального наміру геноциду, спрямованого на знищення українського народу, що є окремим злочином згідно з міжнародним гуманітарним правом», − заявив Виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

За словами ректора Таврійського Християнського Інституту (повністю знищеного російськими військовими) Валентина Синього, від окупації рашистів особливо страждають віруючі Євангельських церков (п’ятдесятники, баптисти, адвентисти, харизмати та ін.). Окупанти неодноразово погрожували фізичною розправою та знищенням усіх віруючих, які не належать до Московського патріархату, вважаючи їх американськими шпигунами, сектантами та ворогами російського православного народу.

Читайте також:

«Один російський офіцер сказав співробітниці нашого інституту, що “таких як ви євангельських віруючих треба знищити повністю, оскільки ви сектанти й американські шпигуни. Але просто розстріляти – буде для вас занадто легко. Вас треба закопувати живцем”», – зазначив на саміті у Вашингтоні ректор Таврійського християнського інституту Валентин Синій.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button