Креаціонізм

Ігри з генетикою

Всі ми чули твердження (а шкільні підручники особливо люблять включати це в програму), що у людини й у шимпанзе геноми на 99 % ідентичні. Однак цей вислів тане, якщо досліджувати деталі того, що саме порівнюється.

Для початку, порівнювані послідовності ДНК вибрали не просто так. Подібні послідовності у людини й шимпанзе порівнювали, не подібні − ігнорували. Крім того, порівняння проводили тільки для ДНК, яка кодує виробництво білка. А це викреслює більшу частину генома людини й шимпанзе.

Якщо в порівняння включити ДНК, яка управляє функціонуванням клітини, рівень подібності значно знижується. Важливі частини деяких хромосом, наприклад, Y-хромосоми, значно відрізняються. Також дослідження показали, що окремі гени працюють в межах клітин кардинально різними способами. Крім усього іншого, геном шимпанзе на 10-12 % більший людського, і це величезна різниця.

Правда в тому, що цілий геном людини й геном шимпанзе ніколи належним чином не порівнювали, а якщо хтось займався цим, то громадськості про це розказано не було. Але там, де розглядаються духовна відмінність, там між людиною і шимпанзе справжня прірва. Людина була створена за образом і подобою Бога, відповідає за свої дії перед Богом, і була тісно пов’язана з Богом. Ісус Христос прийняв смерть на хресті заради порятунку людей, а не шимпанзе.

Читайте також:

Книга Йова 7:17

Схожі статті

«Що таке людина, що Ти стільки цінуєш його і звертаєш на нього увагу Твоє».

Джерело: ДеньзТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button