СвітХристиянські новини

В Канаді християнський хоспіс примусили закрити через відмову від евтаназії

В Канаді християнські служителі будинку для невиліковно хворих виступили проти офіційно впроваджуваної «лікарняної допомоги у самогубстві» (евтаназії). Проте влада примусила закрити хоспіс, позбавивши його фінансування. Повідомляє sedmitza.ru з посиланням на catholicnewsagency.

Хоспіс в містечку Дельта (провінція Британська Колумбія, Канада) розпускає весь персонал і закриває заклад у найближчий місяць, оскільки влада позбавила його фінансування і ліцензії через неприйняття евтаназії. У хоспісі всього 10 ліжок. Він розташований у хвилині їзди від лікарні, в якій вже офіційно проводяться клінічні вбивства, і належить Товариству хоспісів Дельти – благодійної християнської організації, заснованої 1991 року.

Минулого року Товариство хоспісів Дельти отримало офіційне повідомлення про те, що воно більше не буде отримувати 1,5 мільйона доларів від Адміністрації охорони здоров’я Фрейзера (служба державної охорони здоров’я в Британській Колумбії), а його ліцензія буде анульована з лютого 2021 року. Ці дії влади спричинені відмовою працівників хоспісу брати участь у «допомозі в самогубстві» («assisted dying») − юридичний термін для евтаназії в Канаді.

Евтаназія і клінічна допомога в самогубстві були легалізовані урядом Канади в червні 2016 року. Лікарні релігійних організацій не примушують проводити евтаназію, проте світські медичні установи не мають такого права. Суспільство хоспісів Дельти зареєстроване саме як світська служба, хоча і заснована християнами.

«Влада явно намагається нас покарати за непокору з міркувань совісті, – говорить Анжеліна Айрленд (Angelina Ireland), президент хоспісу Дельти, в інтерв’ю CNA. – Якщо влада вас до чогось примушує, краще відразу коритися. Якщо ви не слухаєте, вони просто відключають вас від життя і руйнують благодійну службу, яку ви будували цілих 30 років. У нас всього 10 ліжок. Ми непомітні та не впливові, нас легко зламати. Ми завжди були віддані паліативній допомозі невиліковно хворим, і тому вбивства для нас неприйнятні».

Суспільство хоспісів Дельти програло судову справу, коли намагалося оскаржити примушування до участі в евтаназії. Воно подало апеляцію і сподівається, що Верховний суд Канади перегляне рішення провінційного суду. Службовці хоспісу хотіли провести загальні збори і внести зміни в статут хоспісу, щоб закріпити його християнський благодійний статус і захистити від участі в евтаназії. Однак в червні Верховний суд провінції заборонив хоспісу перезаснування як християнської організації, оскільки 2020 року він прийняв на роботу кількох нехристиян. Троє невіруючих службовців хоспісу (Шерон Фарріш, Крістофер Петтіпіс і Джеймс Левін) готові брати участь в евтаназії.

Хоспіс Дельти ось-ось виселять, однак Айрленд заявляє, що християнське ядро ​​групи не розпадеться, не відступиться від своєї місії та продовжить служити невиліковно хворим, які чекають на мирну природну смерть.

«Ми служили пацієнтам 30 років, і навіть насилу придбали сучасне обладнання в останні роки, – каже благодійниця. – Тепер ми повернемося до того, з чого почали, будемо служити, як раніше. Будемо надавати допомогу в нашій громаді, прямо вдома у хворих. Втративши будівлі та обладнання, ми все-таки не перестаємо бути спільнотою одновірців, не припиняємо виконувати нашу місію, покладену на нас вірою».

Айрленд каже, що немає лиха без добра, і надомна служба стане у чомусь «безпечніше», комфортніше і привабливіше для хворих.

Читайте також:

«Якщо хворих відправляють в клініки, в яких діють комбінати смерті, і тримають там під замком і в страху, зрозуміло, що багато хто з них віддадуть перевагу залишитися вдома, – повідомляє активістка. – Там вони в цілковитій безпеці й можуть отримати нашу паліативну допомогу, турботу і дієву підтримку в домашній обстановці. Тому ми продовжуємо нашу роботу. Мета нашої спільноти залишається незмінною. Ми, подібно солдатам, які зазнали поразки, повернемося у свій польовий табір і почнемо все з початку».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button