Домашня»Варто замислитись»ДНК: ідеальний жорсткий диск

ДНК: ідеальний жорсткий диск

2
Поширень
Pinterest WhatsApp

Видання Science Now назвало ДНК «ідеальним жорстким диском» для зберігання інформації. «Коли мова йде про зберігання інформації, жорсткі диски не йдуть ні в яке порівняння з ДНК, – пише Джон Боханнон. – в одному міліграмі молекули можна закодувати тексти повного зібрання всіх книг Бібліотеки Конгресу, і при цьому в ній виявиться ще повно вільного місця».

Він зазначає: «Дослідникам вдалося записати цілий підручник з генетики в менш ніж пікограм (одна трильйонна частина грама) ДНК, і це досягнення може зробити революцію в наших можливостях зберігання даних».

Цю технологію поки неможливо застосовувати на практиці для користувачів персональних комп’ютерів, але почекайте: як сказав один з інженерів з Інституту Крега Вентера, «Дана сфера швидко розвивається, і дуже скоро технології стануть дешевшими й швидшими та менш габаритними».

Синтетична ДНК, для якої не потрібні клітини, була поміщена в записуючі пристрої: «Струменевий принтер записує короткі фрагменти хімічно синтезованої ДНК на поверхню крихітного скляного чіпа».

Дане дослідження, описане в виданні New Scientist, надає нам ще більше дивовижних новин про ДНК: «ДНК –  один з найбільш щільних і стабільних з відомих нам носіїв для зберігання інформації».

Теоретично, ДНК може кодувати по два біти інформації на кожному нуклеотиді. А це, приблизно, 455 екзабайт (обсяг 100 мільярдів DVD) – в грамі однієї нитки ДНК, що робить її на п’ять або шість порядків більш щільною за кількістю інформації, що зберігається, в порівнянні з будь-якими існуючими на сьогодні цифровими носіями, наприклад в порівнянні з флеш-пам’яттю. Більш того, інформація, вміщена в ДНК, може бути прочитана через кілька тисяч років після записування.

«Бо Його невидиме від створення світу, власне Його вічна сила й Божество, думанням про твори стає видиме. Так що нема їм виправдання» (Римлян 1:20).

Джерело: Розумний задум

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Руйнівні ідеї під маскою християнства

Наступна стаття

Секс на службі нового пролетаріату. Для чого потрібна сексуалізація дітей?

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *