Домашня » Варто замислитись » ДНК: ідеальний жорсткий диск

ДНК: ідеальний жорсткий диск

2
Поширень
Pinterest WhatsApp

Видання Science Now назвало ДНК «ідеальним жорстким диском» для зберігання інформації. «Коли мова йде про зберігання інформації, жорсткі диски не йдуть ні в яке порівняння з ДНК, – пише Джон Боханнон. – в одному міліграмі молекули можна закодувати тексти повного зібрання всіх книг Бібліотеки Конгресу, і при цьому в ній виявиться ще повно вільного місця».

Він зазначає: «Дослідникам вдалося записати цілий підручник з генетики в менш ніж пікограм (одна трильйонна частина грама) ДНК, і це досягнення може зробити революцію в наших можливостях зберігання даних».

Цю технологію поки неможливо застосовувати на практиці для користувачів персональних комп’ютерів, але почекайте: як сказав один з інженерів з Інституту Крега Вентера, «Дана сфера швидко розвивається, і дуже скоро технології стануть дешевшими й швидшими та менш габаритними».

Синтетична ДНК, для якої не потрібні клітини, була поміщена в записуючі пристрої: «Струменевий принтер записує короткі фрагменти хімічно синтезованої ДНК на поверхню крихітного скляного чіпа».

Дане дослідження, описане в виданні New Scientist, надає нам ще більше дивовижних новин про ДНК: «ДНК –  один з найбільш щільних і стабільних з відомих нам носіїв для зберігання інформації».

Теоретично, ДНК може кодувати по два біти інформації на кожному нуклеотиді. А це, приблизно, 455 екзабайт (обсяг 100 мільярдів DVD) – в грамі однієї нитки ДНК, що робить її на п’ять або шість порядків більш щільною за кількістю інформації, що зберігається, в порівнянні з будь-якими існуючими на сьогодні цифровими носіями, наприклад в порівнянні з флеш-пам’яттю. Більш того, інформація, вміщена в ДНК, може бути прочитана через кілька тисяч років після записування.

«Бо Його невидиме від створення світу, власне Його вічна сила й Божество, думанням про твори стає видиме. Так що нема їм виправдання» (Римлян 1:20).

Джерело: Розумний задум

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

Попередня Стаття

Руйнівні ідеї під маскою християнства

Наступна Стаття

Секс на службі нового пролетаріату. Для чого потрібна сексуалізація дітей?

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *