Про відомих

Філіп Меланхтон – вчитель Німеччини

Філіп Меланхтон – німецький гуманіст, реформатор і перший теолог лютеранства. На двадцять першому році життя Меланхтон став професором грецької мови у Вітенгберському університеті, де за кілька місяців до цього Лютер оприлюднив свої тези. Він був другом і колегою, вчителем і сусідом Лютера у Вітенгберзі. Відмінно володів древніми мовами. Знання були справою його життя.
Філіп народився 16 лютого 1497 року в місті Бреттен (сьогодні земля Баден-Вюртенберг). Його батько був зброярем і ковалем. Мати походила з багатої купецької родини Ройтер. З дванадцяти років Меланхтон відвідує університет Гейдельберга, а у сімнадцять здає іспит на ступінь магістра філософського факультету Тюбінгена і починає свою викладацьку діяльність. Кюрфюрст Саксонії Фрідріх Мудрий запрошує його викладати в університеті Вітенгберга, заснованому в 1502 році.
Меланхтон завжди, аж до кінця свого життя, вивчав Євангеліє і богослов’я, і став дуже цінним помічником Лютера у перекладі Біблії.
Він займався питаннями етики, політики, видав працю з фізики і антропології. Читав лекції з всесвітньої історії, і безперестанку тлумачив біблійні тексти. Вже при житті його називали вчителем Німеччини.

Більше про теологів:

Після смерті Лютера Меланхтон продовжив справу Реформації. Він переклав текст Аугсбургського віросповідання на грецьку мову і відіслав патріарху православної церкви у Константинополь. Це стало початком діалогу між православними і лютеранами.
У 1560 році Меланхтон помер. На його могилі у Вітенгберзі написано латинською мовою: «Тут спочиває тіло шанованого Філіпа Меланхтона, який помер у цьому місті у 1560 році, 19 квітня, проживши 63 роки, 2 місяці і 2 дні». Його девізом були слова: «Якщо Бог за нас, то хто проти нас?» (Рим. 8:31).

Зигфрид Т. Каспарик
Джерело: r500.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button