Світ

У неділю християни моляться за переслідуваних братів і сестер

Понад 360 мільйонів християн зазнають переслідувань у тій чи іншій формі через свою віру. У неділю християни всього світу об’єднуються в молитві за мужність і розраду для цих людей віри.

Джерело: cne.news

Від Лівії до Папуа-Нової Гвінеї та Бразилії. Карта світу на сайті «Міжнародного дня молитви за переслідувану Церкву» усіяна світлими колами. Чим вони більші і яскравіші, тим більше людей заявили, що в неділю будуть молитися за переслідуваних одновірців. У п’ятницю вдень їх було майже 46 000. Європа, зокрема, неабияк світиться. Проте, здається, що в країнах, де християни зазнають жорстоких переслідувань, таких як Сомалі або Китай, також відбуваються молитви.

Щорічний День молитви за переслідуваних християн традиційно проводиться в першу неділю листопада. Це ініціатива Всесвітнього Євангельського Альянсу, який заснував цей день 1996 року. З того часу до цієї ініціативи приєдналися ще кілька організацій.Цей день − це момент «згадати всіх тих, хто поділяє нашу віру, але не нашу свободу», − сказав Годфрі Йогараджа, голова комітету з релігійної свободи Всесвітнього євангельського альянсу.

Понад 360 мільйонів християн зазнають переслідувань в тій чи іншій формі, згідно з даними WEA, яка спирається на дані організації Open Doors. За словами ініціатора дня молитви, торік в середньому 16 християн в день гинули через свою віру.

Зважаючи на ці обставини, цьогорічна тема − «Стояти твердо». «Давайте разом помолимося, щоб Святий Дух допоміг їм твердо стояти у своїй вірі і бути слухняними Христу, служачи Йому в багатьох труднощах», − пояснюють у Всесвітньому Євангельському Альянсі. Особлива увага приділяється Афганістану, Шрі-Ланці, Індії та Алжиру.

Розрада

Примітно, що переслідувані християни «зазвичай не просять про молитися за припинення або уникнення переслідувань», відзначають в організації. «Швидше, ті, кого переслідують за ім’я Христа, намагаються радіти в часи страждань». З усім тим, переслідувана церква має потребу в молитві. Тому організація, що стоїть за Днем молитви за переслідувану Церкву, розмістила на своєму сайті кілька пропозицій для молитви за переслідуваних християн.

Перш за все, потрібна молитва про відвагу. Християни в країнах, де відбуваються переслідування, зазнають загрози для своєї свободи і безпеки та відчувають незахищеність. Щоб продовжувати свідчити Євангеліє, потрібна «свята сміливість» і «мужня вірність», вважають в організації. «Коли ми молимося про таку відвагу, Бог вірно дає надприродну силу навіть у часи слабкості», − йдеться у повідомленні.

Крім того, страждання іноді бувають настільки сильними, що можуть «зламати людський дух, залишаючи переслідуваних віруючих з гострим відчуттям спустошеності і сумнівом у близькості Бога». Ось чому молитва про розраду і Божу близькість є такою важливою.

Читайте також:

Організація також закликає до молитви про співчуття. «Важливою характеристикою всіх послідовників Христа є здатність любити своїх ворогів. Це виходить за межі природних людських здібностей, бо таке співчуття можна отримати лише через дію Святого Духа». Щоб переслідувані християни були здатні «виявляти співчуття, прощення і справжню турботу до своїх гнобителів».

Нарешті, потрібна молитва за спокій під час переслідувань і радість у стражданнях.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button