війна

Експерти ООН з прав людини надали докази військових злочинів в Україні

В п’ятницю, 23 вересня група експертів заявила, що їхнє початкове розслідування виявило докази воєнних злочинів в Україні після російського вторгнення майже сім місяців тому. Передає Укрінформ з посиланням на АР.

Джерело: ukrinform

Експерти Комісії з розслідування подій в Україні, уповноважені Радою з прав людини наразі зосередились на чотирьох областях — Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській.

Представляючи свої висновки на цей час, вони процитували свідчення колишніх ув’язнених про побиття, катування електричним струмом і примушення до оголення в російських слідчих ізоляторах, а також висловили серйозне занепокоєння стратами у вказаних чотирьох регіонах.

«Ми були приголомшені великою кількістю страт у районах, які ми відвідали. Наразі комісія розслідує такі смерті в 16 містах і селищах», – сказав голова комісії Ерік Мосе.

Він також сказав членам Ради ООН з прав людини, що його команда отримала та документує «правдиві заяви про багато інших випадків страт».

За словами Мосе, слідчі комісії відвідали 27 міст, опитали понад 150 жертв і свідків, а також зустрілися з правозахисними групами та урядовцями.

«На підставі зібраних доказів комісія дійшла висновку, що в Україні були скоєні воєнні злочини», – сказав він.

Мосе також повідомив, що комісія задокументувала вчинення злочинів сексуального або гендерного насильства російськими військовослужбовцями, жертвами яких було від 4 до 82 років.

Також він додав, що комісія планує поступово розширювати своє розслідування, у тому числі в галузі, що становить інтерес, включаючи твердження про фільтраційні табори для затриманих або депортованих людей, примусове переміщення людей та твердження про прискорене усиновлення дітей у РФ.

Читайте також:

Китай відповідальний за серйозні порушення прав людини щодо уйгурів: доповідь ООН

Як повідомлялося раніше, у нещодавно деокупованих районах Харківської області задокументовано майже 300 воєнних злочинів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button