Новини культури

Верховній Раді пропонують створити реєстри культурної спадщини та цінностей України

Члени фракції «Слуга народу», а саме Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Єлизавета Богуцька, Тетяна Скрипка, Олександр Санченко та Олександр Божков запропонували Верховній Раді передбачити запровадження електронних реєстрів обліку та управління культурною спадщиною та культурними цінностями України. У парламенті вже зареєстровано відповідний законопроєкт №8024.

Джерело: interfax

В пояснювальній записці зазначається, що правове регулювання у сфері охорони культурної спадщини, нематеріальної культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей передбачає функціонування окремих електронних систем, що містять геопросторові дані, метадані та сервіси, оприлюднення, інші види діяльності з якими та доступ до яких здійснюється в мережі Інтернет відповідно до закону «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» або передбачають автоматизацію окремих облікових процесів.

Проте ініціатори зазначеного документа наголошують, що досі відсутнє законодавче регулювання електронної системи та органу державної влади, які забезпечують створення, функціонування та ведення такого публічного електронного реєстру.

Також вони вважають, що особливої актуальності це набуло від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, адже щодня руйнуються та грабуються сотні українських пам’яток та культурних цінностей.

Законопроєктом пропонується доповнити статтю 4 закону «Про культуру» положенням, згідно з яким впровадження та ведення електронних реєстрів обліку та управління культурною спадщиною та культурними цінностями України має бути віднесено до пріоритетів державної політики у сфері культури. Водночас у статті 16 може з’явитися нова норма про те, що рішення про створення та ведення такого реєстру приймає Міністерство культури та інформаційної політики.

Крім того, постає питання створення сучасних центрів культурного обслуговування як багатофункціональних закладів культури, які матимуть сучасну матеріально-технічну базу. Ефективне управління закладами культури та закріпленим за ними державним майном є запорукою сталого та належного національно-культурного розвитку суспільства.

Читайте також:

Депутати пропонують обмежити тютюнопаління та заборонити його рекламу

Враховуючи це, запропоновані зміни до статті 28 закону «Про культуру» передбачають, що майно державного чи комунального закладу культури, зокрема, якому надано статус національного, що не використовується для здійснення діяльності або не здійснює статутну діяльність, може бути безоплатно передані іншому закладу культури для подальшого використання виключно для виробництва видів діяльності.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!