Світ

Китай відповідальний за серйозні порушення прав людини щодо уйгурів: доповідь ООН

Згідно з новою доповіддю ООН, Китай винен у «серйозних порушеннях прав людини», а саме щодо уйгурського населення та інших мусульманських меншин.

Джерело: christianpost

Управління Верховного комісара ООН з прав людини опублікувало у середу звіт, у якому задокументовано проблеми з правами людини у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю.

«Серйозні порушення прав людини були скоєні в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі у контексті застосування урядом стратегій боротьби з тероризмом та протидії «екстремізму», — йдеться у 46-сторінковому звіті.

«Ці моделі обмежень характеризуються дискримінаційним компонентом, оскільки дії, що лежать в їх основі, часто прямо чи опосередковано зачіпають уйгурські та інші переважно мусульманські громади».

У звіті зазначається, що політика Китаю щодо боротьби з тероризмом використовується для переслідування мусульман, частково тому, що система «містить розпливчасті, широкі та невизначені концепції, які залишають посадовцям широку свободу дій в інтерпретації та застосуванні широких слідчих, превентивних і примусових повноважень в контексті обмежених гарантій та мізерного незалежного нагляду».

У звіті зазначається, що поводження з особами, які утримуються в так званих “центрах професійної освіти та навчання” викликає серйозне занепокоєння, враховуючи обвинувачення в жорстокому поводженні.

«Ствердження про застосування тортур чи жорстокого поводження, включно з примусовим лікуванням та несприятливі умови утримання, заслуговують на довіру, як і твердження про окремі випадки сексуального та гендерного насильства», — йдеться у доповіді.

«Хоча наявна на даному етапі інформація не дозволяє Управлінню Верховного комісара ООН робити тверді висновки щодо точних масштабів таких порушень, ясно, що сек’юритизований і дискримінаційний характер “центрів професійної освіти та навчання” у поєднанні з обмеженим доступом до ефективних засобів правового захисту або наглядом з боку влади, створюють благодатний ґрунт для того, щоб такі порушення мали місце у широких масштабах».

Щодо питання «репродуктивних прав», у звіті ООН було наведено докази «примусового та дискримінаційного застосування політики планування сім’ї та контролю за народжуваністю».

Серед них було кілька жінок, які розповіли дослідникам ООН, що їх насильно стерилізували або змушували робити аборти, щоб обмежити їхню народжуваність, частково тому, що комуністичний уряд пов’язував високу народжуваність із «екстремізмом».

«Отже, є правдиві ознаки порушень репродуктивних прав у результаті примусового застосування політики планування сім’ї з 2017 року», − йдеться у звіті.

Рекомендації у звіті включали заклик до Китаю «звільнити всіх осіб, довільно позбавлених волі в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, чи то у “Центрах професійної освіти та навчання”, в’язницях чи інших місцях утримання під вартою», провести «повний огляд правової бази, яка регулює національну безпеку, боротьбу з тероризмом та права меншин у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі», а також розслідувати «твердження про порушення прав людини у “Центрах професійної освіти та навчання” та інших місцях тримання під вартою».

До звіту комуністичний уряд включив спростування, в якому назвав звинувачення у порушеннях прав людини «безпідставними» і заявив, що діє в рамках «верховенства закону».

«Ця так звана «оцінка»… ігнорує досягнення в галузі прав людини, досягнуті людьми всіх етнічних груп у Сіньцзяні разом, і нищівну шкоду, завдану тероризмом і екстремізмом правам людини всіх етнічних груп у Сіньцзяні», – заявив Китай.

«Ґрунтуючись на дезінформації та брехні, сфабрикованих антикитайськими силами й виходячи з презумпції винності, так звана “оцінка” спотворює закони та політику Китаю, обмовляє Китай, втручаючись у внутрішні справи країни…»

В останні роки зростає занепокоєння та обурення щодо тверджень про те, що комуністичний уряд Китаю намагається винищити мусульманське уйгурське населення.

У травні BBC повідомила про серію документів, що просочилися, які містять подробиці про ув’язнених уйгурів Китаю та їхні «табори перевиховання».

Читайте також:

Китай Сі і Росія Путіна – у світі з’явився новий нечестивий альянс

Повідомляється, що файли були вкрадені невідомим джерелом і передані Адріану Зенцу, вченому із Сіньцзяна, який поділився ними з BBC, яка потім витратила місяці на автентифікацію інформації.

Файли, що просочилися, включали тисячі фотографій затриманих уйгурів, а також документи, що містять вказівку стріляти на ураження у всіх, хто намагався втекти.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button