Дослідження показують, що рідна мова впливає на мозок людини

Науковці з Інституту когнітивних функцій людини та мозку Макса Планка в Лейпцигу провели дослідження, яке довело вплив мови, якою ми розмовляємо, на наш мозок. Згідно з доповіддю Medical Xpress, це дослідження є одним із перших, яке показало різницю між мозком людей з різними рідними мовами.
Джерело: УП Життя
За допомогою магнітно-резонансної томографії науковці дослідили мозок носіїв німецької та арабської мов і знайшли відмінності в деяких їх частинах. У порівнянні з 94 носіями різних мов, науковці виявили, що мова, якою ми спілкуємося, може моделювати зв’язки в мозку, які впливають на наше мислення.
Дослідження показало, що носії німецької мови мають сильніший зв’язок у мовній мережі лівої півкулі порівняно з носіями арабської мови. Науковці пов’язують це зі складним синтаксисом німецької мови, який вимагає вільного порядку слів.
«Зв’язки в мозку формуються в дитинстві через навчання та навколишнє середовище, що впливає на обробку та когнітивне мислення в мозку дорослої людини, − розповів науковець Альфред Анвандер. − Це дослідження дає нам нові уявлення про те, як мозок адаптується до когнітивних вимог».
Читайте також:
Дослідження може допомогти науковцям краще зрозуміти міжкультурні відмінності між людьми в майбутньому.