У світі різко падає рівень народжуваності – газета Financial Times

За останні 50 років світовий рівень народжуваності вже впав більш ніж на 50 %. Через це безпосередньо уповільнюється економічне зростання. Повідомляє zn.ua з посиланням на газету Financial Times.
У багатьох країнах, включаючи Італію, Південну Корею та Японію, до кінця цього століття населення зменшиться більш ніж наполовину.
Рівень народжуваності в більшості розвинених країн знижується на 5-15 відсотків.
Зокрема, в Південній Кореї показник рівня народжуваності у 2020 році становив 0,84, що є найнижчим показником, коли-небудь зафіксованим для такої великої економіки.
А у США минулого року рівень народжуваності знизився на 20 %.
Через проблему зменшення приросту населення уповільнюється економічне зростання та збільшується частка літніх людей. Тому ця тенденція призведе до збільшення навантаження на пенсійну та медичну системи.
Ймовірно нинішня ера «надлишкових заощаджень» закінчиться, оскільки літні люди будуть забирати більше ресурсів, а дефіцит молодих працівників потребує більших витрат для підтримки продуктивності праці.
До того ж проблема зниження рівня народжуваності може призвести до зростання інфляції та реальних процентних ставок, в результаті чого повернуться нижчі середні рівні цін на активи, що характеризували 20 століття.
Якщо дивитися з екологічної точки зору, то клімату та біосфері ця проблема не загрожує. Однак для розв’язання проблеми глобальних промислові систем та зменшення вуглецевих викидів в атмосферу знадобляться всі біологічні та механічні інновації. На жаль, скорочення та старіння населення може послабити досягнення цієї мети.
Є ще одна проблема, що зниження рівня народжуваності відбувається поза контролем людства. Зокрема, різні соціальні зміни (розширення прав жінок, економічні обмеження на тлі пандемії тощо) сприяють падінню народжуваності.
До того ж реальна біологічна здатність мати дітей різко зменшується, а також зростає кількість викиднів з урахуванням віку.
Також показником зниження рівня народжуваності є зростання рівня безпліддя. В поєднанні зі старінням населення, жінки в розвинених країнах народжують дітей у старшому віці.
А ще одним показником проблеми народжуваності є десятки тисяч штучних органічних хімічних сполук, які люди використовують у повсякденному житті.
Читайте також:
Відомо, що в США заборонили лише 11 речовин для використання у косметиці, ЄС заборонив більше тисячі хімічних речовин.