Сім'я

Для християнина в Європі Туреччина – найгірша країна

Північна Корея знову займає перше місце серед країн, де християни зазнають переслідувань. Це повідомлення нещодавно опублікованого Всесвітнього списку спостереження Open Doors. Серед європейських країн найвище місце займає Туреччина. Тиск на християн там посилюється, кажуть в Open Doors.

Джерело: cne.news

У світовому масштабі Туреччина займає 41 місце. Офіційно релігійна свобода країни захищена законом, пишуть Open Doors. «Однак це не реальність для християн у Туреччині».

Релігійний націоналізм посилює тиск на християн. Не бути мусульманином сприймається як нелояльність і майже зрада. Тому християнин не вважається повноправним членом турецького суспільства.

Віруючі мають «обмежений доступ до державної роботи та зазнають дискримінації у приватному працевлаштуванні, особливо там, де роботодавці мають зв’язки з урядом. Оскільки релігійна приналежність все ще записується в ідентифікаційних картках (зараз через електронний чіп), християнських претендентів на роботу легко дискримінувати. Останніми роками уряд заборонив іноземним християнам з турецьким подружжям і дітьми осідати в країні як резиденти».

Навернення до християнства формально не заборонено. Але цього не чекають від порядного громадянина Туреччини.

Жінки

За даними Open Doors, навернення з ісламу на християнство особливо важко для жінок. «Якщо їхню віру розкриють, вони можуть зазнати насильства з боку власних сімей, а в найсерйозніших випадках вони піддаються сексуальному насильству. Це частіше зустрічається в сільській місцевості».

За останній рік тиск на християн посилився. Убитих християн не було. Але чимало церковних будівель було «пошкоджено, осквернено, перетворено на мечеті або іншим чином піддано нападам».

Open Doors збирає всесвітню молитовну підтримку для переслідуваних віруючих у Туреччині.

Білорусь

Наступною європейською країною в списку є Білорусь, яка займає 76 місце, повідомляє голландська щоденна газета Nederlands Dagblad. Існує не лише «диктаторська параноя» президента Лукашенка, а й «домінування» однієї християнської конфесії, а саме Православної Церкви, яка не дає місця іншим Церквам.

Читайте також:

Радар

Минулого року Афганістан був на вершині списку, але опустився на 9 місце, повідомляє Reformatorisch Dagblad. Після захоплення Талібаном у 2021 році маленька група християн, здавалося, зникла з радарів. Тому важко говорити про активне переслідування. Північна Корея неодноразово була на вершині. Цьогорічний список World Watch займає 30 місце після першої версії в 1993 році. За даними Open Doors, у ці десятиліття переслідування значно зросло.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Переважна частина сучасної Туреччини знаходиться – все-таки – в Азії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button