Новини суспільства

На думку підлітків, християни погано репрезентують Ісуса

Підлітки позитивно ставляться до Ісуса, але вважають християн менш люблячими, ніж Спаситель, виявила компанія Barna Group в ході глобального дослідження, в якому взяли участь 25 000 підлітків в 26 країнах.

Джерело: churchleaders.com

Розрив між кількістю підлітків, які позитивно ставляться до Ісуса, але негативно сприймають християн, не є дивним, заявив 5 жовтня генеральний директор Barna Девід Кіннаман на вебінарі, присвяченому результатам дослідження.

«Особливо, коли ми дивимося на нехристиян, то тут буде більше прогалин, на які церква повинна звернути увагу, − сказав Кіннаман. − Тож як ми можемо достовірно представляти Ісуса? Як ми можемо допомогти заповнити цю прогалину?»

Барна опитав молодь у віці 13-17 років і представив дослідження як інсайт, який допоможе глобальній церкві залучати підлітків свідомими способами.

Згідно з іншими ключовими висновками, близько половини підлітків усіх конфесій (47 %) вірять, що Ісус був розп’ятий, третина (33 %) вірить, що Він воскрес із мертвих, і більшість підлітків (59 %) дуже або певною мірою мотивовані дізнатися більше про Ісуса, повідомив Барна, у першому томі свого дослідження «Відкрите покоління» за 2021 рік. Багато підлітків, які ідентифікують себе як християни, не обов’язково особисто сповідують віру.

З 25 000 опитаних підлітків Барна назвав 22 відсотки відданими християнами, які сповідують особисте зобов’язання слідувати за Ісусом, а 30 відсотків − номінальними християнами, які не взяли на себе особистого зобов’язання віри. Решта 48 відсотків були нехристиянами.

«Це дослідження покликане допомогти нам прислухатися до підлітків сьогодні, − сказав Кіннаман в пресрелізі. − Ці голоси створюють враження, що це покоління є відкритим, інклюзивним і цікавиться різними віруваннями і поглядами.

Наші дані свідчать про те, що хоча це покоління, можливо, не має глибоких стосунків з Ісусом, вони відкриті до Нього, і коли вони долучаються до Нього, вони відчувають позитивний вплив».

У всьому світі майже половина підлітків у всіх конфесійних групах описують Ісуса як люблячого (49 %), вірять, що Він дає надію (46 %) і вважає, що Він піклується про людей (43 %). Ісус сприймається як надійний, щедрий і мудрий.

Але тільки 31 % підлітків вважають християн люблячими, сказав Барна. Скоріше 18 % підлітків вважають християн лицемірними, у порівнянні з 3 %, які приписують цю характеристику Ісусу. У той час як 16 % підлітків вважають, що християни засуджують, тільки 4 % кажуть, що Ісус засуджує. Приязність підлітки приблизно порівну приписують християнам (34 %) та Ісусу (36 %).

Дослідження буде випущено у трьох томах у партнерстві з Alpha, Biblica та World Vision, за підтримки Christian Vision, Bible Study Fellowship, Christ In Youth та Міжнародної асоціації християнських шкіл.

«Перше, що, за словами молодих людей, вони знають про Ісуса, − це те, що Він був розп’ятий, − пишуть партнери дослідження. − Це свідчить про те, що Церква в усьому світі добре попрацювала, повідомляючи про те, що Ісус помер за нас.

Однак підлітки відчувають себе менш впевненими в тому, що вони можуть мати особисті стосунки з Ісусом і що Він активно діє в сучасному світі. Що ми можемо зробити, щоб змінити наратив, щоб підлітки в усьому світі знали … що вони можуть мати особисті стосунки з Ним і відчути Його у своєму житті».

Читайте також:

Партнери дослідження закликали церкви прислухатися до підлітків.

«Дослідження підтримує лідерів по всьому світу, які хочуть створити щось не просто для підлітків, а разом з підлітками, − пишуть партнери, − йти поруч з цим поколінням, співпрацювати з ними, направляти і вчитися у них».

Окрім США та Канади, у дослідженні взяли участь підлітки з восьми європейських країн, шести азійських, чотирьох латиноамериканських, чотирьох африканських країн та двох країн Океанії.

З результатами дослідження можна ознайомитись тут.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!