Світ

Афганістан став найнебезпечнішим місцем на планеті для християн

Вперше за понад 20 років Північна Корея не очолила список найгірших країн світу з переслідування християн в авторитетному списку World Watch List, складеному організацією Open Doors USA.

Джерело: christianpost

Афганістан замінив Північну Корею як «найнебезпечніше місце на планеті, щоб бути християнином» у списку 2022 World Watch List від Open Doors USA, опублікованому на віртуальній пресконференції в середу вранці.

Генеральний директор Open Doors Девід Каррі сказав, що його організація, яка відстежує переслідування у більш ніж 60 країнах, бере до уваги «консенсус експертів на місцях про те, що відбувається у світі з християнами, які стають мішенню просто за свою віру».

Світовий список спостережень вимірює «тиск, нетерпимість і насильство проти християнської віри в усьому світі».

«Світовий список 2022 року показує сейсмічні зміни за всю історію нашого дослідження, − сказав Каррі. − Вперше в історії Афганістан став найнебезпечнішим місцем на планеті для християн, посівши перше місце у Списку всесвітнього спостереження. Вперше за 20 років він витіснив Північну Корею, яка тепер посідає друге місце».

Каррі пояснив, що Північна Корея не стала кращою, а скоріше Афганістан став гіршим.

Рейтинг складено через кілька місяців після того, як ісламський радикальний повстанський рух «Талібан» повернув собі контроль над країною Центральної Азії після того, як Сполучені Штати припинили свою військову присутність.

Каррі поділився особистою історією молодої афганської жінки, яка «рятувала своє життя і ховалася» після того, як таліби встановили контроль над країною. Ця жінка опинилася в особливій небезпеці, бо вона і жінка, і християнка.

Каррі згадав розмову, яка відбулася з ним в Open Doors, і переказав розмову з її точки зору.

«Кілька років тому прийшли таліби й забрали мого батька, бо він був християнином. Вони катували його кілька місяців, а потім убили. За кілька місяців зник і мій брат, і ми ніколи більше не чули про нього».

«Немає сумнівів, що вона знає, яка її доля, і тому вона та її мати зараз в бігах», − сказав Каррі.

Правозахисник стверджує, що захоплення Афганістану талібами призвело до глобального зростання ісламського екстремізму, що виходить за межі країни.

«У вересні, незабаром після захоплення влади талібами, було поширено список з іменами видатних християн. Якимось чином цей список потрапив до рук талібів», − сказав він.

«Ті, хто потрапив до списку, були одними з перших, на кого почалося полювання, − продовжив він. − «Талібан» у своїй інтерпретації ісламу вважає християн зрадниками, ворогами держави, ворогами племені та громади. Вони невірні ісламу, і, на їхню думку, покарання за це – смерть».

Каррі заявив, що кожен християнин, який залишається в Афганістані, «або в бігах, або ховається».

Він поділився свідченням іншого афганського християнина, з яким розмовляв з Open Doors USA, який стверджував, що «таліби ходять від дверей до дверей, викрадають молодих дівчат та руйнують сім’ї».

Оцінюючи стан релігійної свободи у світі, Каррі сказав, що дані Open Doors показують, що «вільні суспільства», які захищають свободу совісті, свободу слова та свободу зборів, «зіштовхуються з війною проти ненависті та дискримінації на двох окремих фронтах».

«Одна битва – проти племінних, релігійних та націоналістичних екстремістів, яка охопила весь світ. А друга битва − проти авторитарних режимів, які розгортають складні системи спостереження, цензури та покарання всіх, хто вірить чи поклоняється за межами суворо встановлених кордонів».

«Сьогодні релігійні екстремісти та уряди, які вони контролюють або на які впливають, вперше очолюють Всесвітній список спостереження», – сказав він, додавши, що екстремізм і трайбалізм стрімко зростають поряд із відповідними випадками переслідування християн.

«9 із 10 провідних країн у списку World Watch List управляються або перебувають під впливом радикальних ісламістів або індуїстських екстремістів», − заявив Каррі.

Єдиним винятком є Північна Корея, якою керує «диктатор-вбивця із комуністичною ідеологією».

Крім Афганістану та Північної Кореї, Сомалі, Лівія, Ємен, Еритрея, Нігерія, Пакистан, Іран та Індія завершують десятку країн, де найважче слідувати за Ісусом.

«Наша доповідь показує, що 360 мільйонів християн у всьому світі сьогодні страждають від переслідувань та дискримінації. Це кожен сьомий християнин у світі», − нарікає Каррі.

Каррі підкреслив, що Всесвітній спостережний список «також ілюструє проблеми … свободи совісті та самовираження для всіх людей, незалежно від того, чи дотримуються вони релігійної віри чи … вважають себе атеїстами, чи просто мають погляди, відмінні від поглядів більшості в їхній культурі».

Загалом у списку 50 країн, де переслідування християн або «екстремальне», або «дуже сильне».

Open Doors USA визначила, що 10 перших країн у списку, а також Саудівська Аравія мають «екстремальний» рівень переслідування християн, у той час, як решта 39 країн мають «дуже високий» рівень переслідування.

Хоча країни, що потрапили до списку, в основному розташовані в Азії та Африці, до нього потрапили кілька країн Західної півкулі.

Мексика, розташована безпосередньо на південь від США, посіла 43-е місце у списку найнебезпечніших країн для християн через «організовану злочинність і корупцію». Куба посіла 37-е місце у списку найнебезпечніших країн для християн через «диктаторську параною».

Читайте також:

Християнська благодійна організація відправить 100 000 Біблій переслідуваним віруючим

Повний текст звіту, який містить докладні приклади порушень релігійної свободи в кожній країні зі списку, можна отримати на сайті Open Doors USA.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button