Світ

Країни, в яких найважче бути християнином – звіт Open Doors

Міжнародна правозахисна християнська організація Open Doors склала список 50 країн, де найважче і найнебезпечніше бути християнином. У звіті йдеться, що Північна Корея повернулася на перше місце. Нігерія та Субсахарська Африка стали епіцентром насильства з боку джихадистів, а Китай переглядає поняття «релігійні права».

Джерело: christianitytoday.com

За останній рік 5600 християн було вбито за віру. Понад 2100 церков було закрито або зазнало нападу.

Понад 124 000 християн було насильно виселено зі своїх будинків через їхню віру, а майже 15 000 стали біженцями.

Регіон Субсахарської Африки – епіцентр глобального християнства – стає також епіцентром насильства проти християн у міру того, як ісламський екстремізм поширюється далеко за межі Нігерії.

Викликає також занепокоєння кількість випадків мучеництва та нападів на церкви, хоча цього року ці цифри стали нижчими. Але Open Doors звертає нашу увагу на те, що ці показники взяті за «абсолютним мінімумом», і додає, що їхнє зниження не говорить про будь-які реальні покращення у сфері свободи віросповідання.

Наприклад, зниження цих показників щодо Китаю відбулося значною мірою тому, що китайські чиновники вже встигли закрити майже 7000 церков за останні два роки. І переміщення Афганістану з 1-го місця минулого року на 9-те цього року «приносить мало радості», тому що воно відбулося через те, що більшість афганських християн «пішли в глибоке підпілля або втекли за кордон» після того, як до влади прийшов Талібан.

Загалом, як і минулого року, 360 мільйонів християн проживають у країнах із високим рівнем переслідувань чи дискримінації. Це кожен сьомий християнин у світі, у тому числі кожен п’ятий в Африці, двоє з п’яти в Азії та кожен п’ятнадцятий у Латинській Америці.

Минулого року, вже втретє за три десятиліття моніторингу, усі 50 країн набрали достатню кількість балів за таблицею Open Doors із 84 питань, щоб рівень переслідувань у цих країнах вважався «дуже високим». Те саме стосується ще 5 країн, які впритул наблизилися до 50 країн зі списку.

Ісламський екстремізм також є причиною більшості випадків переслідування християн (31 країна), особливо в Субсахарській Африці, де, як зауважує Open Doors, Нігерія незабаром стане причиною «широкої гуманітарної катастрофи» на всьому континенті.

Дослідники також звернули увагу на те, що Китай посилив цифрові обмеження та спостереження за своїми громадянами та «створює своєрідну коаліцію країн, які прагнуть переглянути поняття «релігійні права» у бік зниження універсальних стандартів та релігійних свобод». Крім того, до списку увійшла третя країна Латинської Америки, Нікарагуа, оскільки її авторитарний уряд розглядає християн як голос опозиції.

Водночас за цим щорічним рейтингом можна простежити, як у Північної Кореї з’явилися конкуренти у міру того, як ситуація з гоніннями погіршується. Однак цей звіт складається для того, щоб інші віруючі розуміли, про що потрібно молитися, а також використовувати свій гнів ефективно і показати переслідуваним віруючим, що вони не забуті.

Звіт 2023 року охоплює період з 1 жовтня 2021 року до 30 вересня 2022. Він складений на основі інформації, зібраної понад 4000 співробітниками Open Doors більш ніж у 60 країнах.

Сьогоднішній звіт також є 30-м річним звітом, який почав виходити 1993 року після падіння «залізної завіси». Що дізналася Open Doors?

По-перше, гоніння так само посилюються. Кількість країн, які досягли таких показників, які роблять їх об’єктом моніторингу, підвищилася з 40 у 1993 році до 76 сьогодні, а середній показник переслідувань країнами зріс на 25 %.

Однак, як зауважив керівний директор Open Doors з досліджень Франс Веєрман, найбільша загроза церкві виходить зсередини, а не ззовні. А 12 вірш 1 послання до Коринтян говорить про те, що віруючі не повинні страждати поодинці.

«Найбільша загроза християнству, – сказав він, – полягає в тому, що переслідування приносять із собою ізоляцію, і якщо вони безперервно продовжуватимуться, це може призвести до втрати надії».

Насильство і тиск приводять до значних емоційних травм і втрат і, як зауважує Веєрман: «значна кількість респондентів продовжують стверджувати, що найбільша загроза виходить не ззовні, а зсередини церкви: “Чи буде готове наступне покоління християн до таких переслідувань, свідками яких ми є? Чи сильні вони у своїй вірі, у знанні Христа й у свідченні?”»

«Це показує, що рівень стійкості церкви так само визначає її майбутнє, наскільки її визначає рівень гонінь, – сказав він. – Тому найбільшою загрозою церкві в країнах, де відбуваються переслідування, є зниження рівня стійкості, викликане безперервними переслідуваннями та відчуттям, [коли переслідуваний християнин] залишений тілом Христовим».

За словами Веєрмана, за три десятиліття моніторингу Open Doors дійшла висновку, що необхідна стійкість досягається «укоріненням у Слові Божому та в молитві». А, крім того, «сміливістю», оскільки гнана церква найчастіше «активно поширює Євангеліє» і «жива і росте попри все».

Наостанок можна сказати, що переслідувана церква навчила Open Doors істині з 1 Коринтян 12:26: «І коли терпить один член, то всі члени з ним терплять; і коли один член пошанований, то всі члени з ним тішаться».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button