Новини суспільства

Падіння народжуваності в Україні: Найгірший показник за часи незалежності

Україна зіткнулася з історичним спадом народжуваності – на 28% від початку війни. За повідомленням «Опендатабот», це є найбільшим падінням за весь час незалежності нашої країни.

Джерело: opendatabot.ua

В першій половині 2023 року у країні народилося 96 755 дітей, включаючи 47 129 дівчаток та 49 626 хлопчиків. В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, коли світ побачило 135 079 нових українців, це на 28% менше.

З 2013 року показники народжуваності щороку знижувалися близько на 7%, але початок війни став поштовхом до безпрецедентної кризи.

“Це найбільший спад за весь час незалежності. Попередній антипік також пов’язаний із війною — у 2015 показники народжуваності впали аж на 12% за рік”, – зазначає джерело.

У той час, коли населення Південної Кореї ризикує зменшитись на 27% до 2070 року через критично низьку народжуваність, населення Німеччини збільшилося на 1,3% до 84,4 мільйона, що є найбільшим річним зростанням з часу її возз’єднання більше ніж 30 років тому.

Щодо В’єтнаму, за даними Головного статистичного управління, кількість населення у квітні перевищила 104 мільйони осіб.

Читайте також:

Спад народжуваності в Україні підкреслює серйозність впливу війни на демографічну ситуацію. Залишається тільки сподіватись, що ми зможемо знайти шлях до миру та стабільності, щоб забезпечити зростання наступних поколінь нашої країни.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button