Варто замислитись

Чому традиційний Різдвяний льодяник виготовляють у вигляді латинської літери «J»?

Чи замислювались ви коли-небудь, чому традиційний на заході Різдвяний льодяник виготовляють у вигляді латинської літери «J»?

Карамельна тростина – ось як називається червоно-білий льодяник зі смаком перцевої м’яти або кориці, який можна побачити в західних фільмах про Різдво. Тепер вони продаються практично у всіх магазинах перед Новим роком. Те, що льодяники такої форми – це не випадковість або черговий маркетинговий хід.

Точну дату виникнення солодощі назвати важко – швидше за все, це сталося в XVII столітті. Згідно з легендою, хормейстер Кельнського собору замовив довгі льодяники у місцевого кондитера, щоб зайняти на час служби хлопчиків-співаків, які заважали розмовами. А для того, щоб зайвий раз нагадати дітям про Євангельські події Різдва, попросив надати льодяникам вигнуту форму палиці пастухів, які одними з перших прийшли поклонитися новонародженому Христу.

Читайте також:

Є й інша версія, згідно з якою форма льодяника – це початкова буква імені Ісус в латинському написанні «Jesus».

Джерело: Telegram-канал Журнал «Фома»

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button