Актуальне

Прийди, нежданий Ісусе

В це Різдво не дивуйтеся, якщо ви виявите, що вклоняєтеся Ісусу там, де не чекали знайти Його.

Часто ми хочемо знайти Його у святково прикрашеному готелі, але замість цього знаходимо Його в хліві наших страждань і гріхів. Ісус воліє з’являтися тоді і там, де ми найменше очікуємо зустріти Його. Безсумнівно, Його шляхи – не наші шляхи (Ісаї 55: 8).

Несподіваний Спаситель

Ми бачимо упродовж всього Писання, що Ісус постійно порушує очікування.

Хоча люди думали, що Месія, син Давидів, з’явиться у Віфлеємі (Мих. 5: 2), вони не очікували, що Він з’явиться там начебто випадково. Так, вони очікували народження царя, але вже точно не чекали, що Він народиться без слави і величі в печері за межами міста Давида (Луки 2: 4). Всупереч тому, що вони очікували, що, коли Він народиться, Його вітатимуть, вони не були готові до того, що це зроблять пастухи і язичницькі маги, тоді як релігійні лідери, які знали пророцтва напам’ять, абсолютно не помітять Його.

Юдеї не очікували, що Він виросте в Галілеї (Івана 7:52) і конкретно в Назареті (Івана 1:46), а також не думали, що Він виросте сином простого ремісника. Коли в дитинстві Він пропав на три дні, навіть Його батьки не були готові до того, що Він буде обговорювати богословські питання в храмі з вчителями закону (Луки 2: 46-47).

Через роки ніхто не очікував, що Він раптово з’явиться як мандрівний рабин з групою учнів, що складається з рибалок, збирачів податків і зелотів. І ніхто не припускав, що Він буде набагато більше протистояти самоправедності набожних юдеїв, ніж деспотичних римських окупантів. І вже точно вони не думали, що Він знайде більше віри у римського сотника, ніж у всьому народі Ізраїлю (Луки 7: 9).

Самарянка, у якій було шість чоловіків, не розраховувала, що Він з’явиться біля її колодязя опівдні, або що вона стане тією першою людиною, якій Він відкриє себе Месією (Івана 4: 25-26). Безнадійний паралітик ніколи не міг сподіватися на те, що Він прийде до купальні і зцілить його (Івана 5: 2-9). Людина, сліпа від народження, не очікувала, що зможе побачити Його і зрозуміти, Хто Він такий, а фарисеї, хоч трісни, не зможуть (Івана 9: 35-41). Вдова з міста Наїна не могла передбачити, що Він з’явиться під час похоронної процесії й воскресить її сина (Луки 7: 11-15). Марія і Марфа не очікували, що Він так і не прийде, коли Лазар захворіє (Іоанна 11: 1-3).

Ніхто не очікував, що Месія, Син Давида, буде засуджений синедріоном за богохульство і страчений римлянами без всякої величі і слави за межами іншого міста Давида. І вже точно ніхто не міг припустити, що Він дійсно воскресне з мертвих через три дні.

Все це було передбачено. Ісуса очікували. Але те, коли, як, де і з якою метою Він з’являвся, завжди залишалося несподіваним.

Поклоніння в несподіваних хлівах

Ми схильні заповнювати Різдво всілякими очікуваннями. Але біблійна модель вчить нас, що Ісуса не дуже турбують наші очікування, і Він може повністю їх ігнорувати, тому що головним чином Він стурбований нашими найвідчайдушнішими потребами. Зазвичай ми не вибираємо самі безнадійні місця – там, де ховаються наші страхи і гріхи – як місце зустрічі і поклоніння Ісусу, але так поступає Він. Він знає, що саме там нам найбільше потрібен промінь надії.

Ось чому я очікую знайти Ісуса на спокійних зустрічах дорогих друзів, які через агресивну форму раку, можливо, в останній раз разом зустрічають Різдво.

Ось чому я думаю, що побачу Його біля лікарняного ліжка дорогоцінного маленького хлопчика, де його батьки несуть незмінну вірну вахту після того, як три місяці тому він отримав черепно-мозкову травму.

Ось чому я припускаю знайти Його в будинку вбитого горем пастора (якого я ціную), який порушив свої шлюбні клятви, і в убитої горем церкви, чиє різдвяне богослужіння буде повно несподіваних розчарувань і сліз.

І ось чому я розраховую, що Він буде в місцях мого власного плачу і стогону: там, де проявляються мої гріховні спотикання і постійні слабкості, питання, які ставлять мене в глухий кут і проблеми виховання дітей, коли мені не вистачає мудрості, щоб все продумати.

Немає нічого поганого в приємному відпочинку. Але найчастіше нам потрібні не стільки легкі свята, скільки ґрунтовна надія. Що нам дійсно потрібно, так це запевнення в тому, що наші жахливі гріхи можуть бути прощені, що наша зруйнована довіра може бути відновлена, що страждання нашої зломленої дитини не марні і що, хоча наші тіла виснажуються (2 Кор. 4:16), смерть буде поглинена перемогою і знищена (1 Кор. 15:26 54).

Читайте також:

Любов, що перевершує очікування

Ісус прийшов у світ у важкий час незвичайним чином. Люди не так собі це уявляли. І причини, за якими вони Його чекали, були зовсім іншими. Він прийшов не для того, щоб виправдати їхні очікування, а щоб полюбити їх так, як вони відчайдушно в тому потребували.

Для Христа Різдво – це не традиція, а порятунок; справа не в очікуваннях, а в освяченні. Суть Різдва в любові – земній, непохитній, жертовній і навіть пов’язаній з пролиттям крові. Коли Ісус прийшов, Він прийшов «не для того, щоб Йому служили, але щоб послужити і віддати душу Свою на викуп за багатьох» (Матвія 20:28). Це була любов, якої ніхто не чекав, любов, що перевершує всі наші очікування.

І ось так Він приходить до вас в це Різдво: щоб любити вас так, як вам найбільше потрібно. Можливо, саме тому деякі з ваших очікувань не виправдовуються: це не те, що вам насправді потрібно.

Так ось, шукайте Його в несподіваному місці. Може бути, це буде найбільш безнадійне і безвихідне місце – для вас або когось ще. Але знайте: Він зустріне вас в тому місці, яке, якщо ви Йому довіряєте, призведе до того, що Його блага вість в кінцевому підсумку принесе вам найбільшу радість (Луки 2:10); в місці, де ви, швидше за все, зможете по-справжньому поклонитися Йому.

Автор – Джон Блум / © 2020 Desiring God Foundation. Website: desiringGod.org

Джерело: ieshua.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button