Православні новини

ДЕСС підтвердила, що УПЦ МП є структурним підрозділом РПЦ – висновки експертизи

За рішенням Ради національної безпеки й оборони України (РНБОУ), Українська Православна Церква Московського патріархату (УПЦ МП) визнана структурним підрозділом Російської Православної Церкви (РПЦ). Відповідний висновок був оголошений після того, як Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) провела релігієзнавчу експертизу.

Джерело: risu.ua

Протягом двох місяців ДЕСС проводила експертизу Статуту про управління Української Православної Церкви. Мета дослідження була у тому, щоб перевірити наявність церковно-канонічного зв’язку УПЦ з Московським Патріархатом (Російською Православною Церквою).

До Експертної групи увійшли п’ятеро професорів, докторів наук та один кандидат наук.

Згідно з дослідженням, ДЕСС дійшла наступних висновків:

  • Прийняття нової редакції Статуту про управління УПЦ (від 27.05.2022) та Постанови Собору УПЦ не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку Української Православної Церкви із Російською Православною Церквою. Статус УПЦ як структурного підрозділу РПЦ, що користується певними правами самостійності, але не утворює автокефальну Церкву, залишається незмінним.
  • УПЦ відносно РПЦ має церковно-канонічний зв’язок частини із цілим. Відносини УПЦ з РПЦ не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою. УПЦ також не має статусу автономної Церкви, який би визнавався іншими церквами, а, отже, з точки зору еклезіології та канонічного права є структурним підрозділом РПЦ, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб’єктності.
  • Нинішня діяльність чи бездіяльність найвищих органів церковної влади та управління УПЦ свідчить про те, що УПЦ продовжує перебувати відносно РПЦ у відносинах підпорядкування. Вона не діє як самостійна (автокефальна) Церква і не проголошує власної самостійності (автокефалії). Жодних документів чи дій, які б свідчили про трансформацію УПЦ в самостійну відносно РПЦ релігійну організацію, членами Експертної групи не виявлено.

Читайте також:

Детальніше про Висновки експертної групи можна ознайомитися на сайті Держслужби.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button