Світ

Через повстання в Ірані вбито понад 500 осіб

Повстання в Ірані триває вже четвертий місяць, тисячі громадян наражаються на ризик насильства і навіть смерті. Влада посилює репресії, застосовуючи страти, і вже вбито понад 500 протестувальників, у тому числі 70 дітей та підлітків.

Джерело: cbn

Останніми жертвами стали 22-річний Мохаммад Мехді Карамі (каратист) та 39-річний Мохаммад Хоссейні (дитячий тренер), які були страчені через повішення 7 січня.

Через два дні Верховний лідер Алі Хаменеї закликав владу боротися з протестами, що продовжуються, «суворим і справедливим чином».

Хаменеї також повторив своє твердження про те, що за заворушеннями стоять іноземні держави, не надавши доказів на підтримку цього твердження.

З початку демонстрацій, принаймні, чотири молоді людини були офіційно страчені після швидких судових процесів, що проходили при зачинених дверях.

Це викликало міжнародну критику, включно з попередженням міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок.

«Іранське придушення та тероризування населення матиме наслідки», − сказала вона.

Світові лідери також демонструють свою підтримку іранським громадянам.

«Ми підтримуємо іранських громадян, які героїчно борються за свою свободу, − заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. − Вони жертвують своїм життям за основні громадянські права; вони показують усьому світу справжню і потворну особу деспотичного режиму в Тегерані, режиму, який загрожує своїм громадянам, країнам регіону та всьому світу».

Кронпринц Ірану Реза Пехлеві також закликає західні країни зайняти жорсткішу позицію.

«Демократичні країни мають вислати послів режиму та відкликати своїх послів. Вони повинні йти паралельним шляхом максимального тиску на режим та максимальної підтримки іранського народу. Великобританія, США, Франція та Німеччина мають офіційно припинити спроби відродити JCPOA», − сказав він.

У США колишня представниця Держдепартаменту Морган Ортагус попереджає, що ситуація може погіршитися, посилаючись на те, що у 1980-х роках режим убив тисячі супротивників та поховав їх у братських могилах.

Ортагус також закликає країни вжити таких заходів, як відкликання своїх послів, припинення переговорів щодо іранської ядерної угоди, відновлення всіх санкцій ООН та заборона закордонних поїздок іранських чиновників.

Читайте також:

Апологет Френк Турек каже, що концепція «відносної істини» є хибною ідеєю, яка суперечить сама собі

Тим часом протести продовжуються, іранці проводять масові мітинги по всьому світу на підтримку повстання, що триває після смерті Махси Аміні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button