СвітХристиянські новини

В Ірані багато людей переходять з ісламу в іншу віру. При цьому християн в країні щороку стає більше на 20 %

В Ірані люди залишають іслам, бо розчаровуються у владі, а форма цієї релігії їм здається агресивною. При цьому багатьом до душі євангельське християнство. Християн в країні щороку зростає на 20 %. Повідомляє bbc.com.

Нагадаємо, що з часів ісламської революції 1979 року спостерігається стійка тенденція – люди йдуть з ісламу.

В більшості випадків причина переходу в інші вірування – в політиці. Люди втрачають ілюзії й розчаровуються у тому, з якою владою вони мають справу.

Вони бачать, що іранська система влади спирається на конкретну релігію, яка здається їм агресивною і накладає на людину багато обмежень.

Люди, які залишають іслам, побоюються переслідування та репресії з боку влади, тому приховують своє нове віросповідання, а хтось навіть біжить з Ірану.

Нагадаємо, що за даними Open World, тільки християн в Ірані щороку стає більше на 20 %. Багатьом до душі євангельське християнство.

В країні проживає як мінімум 360 тис. євангелістів (за даними Держдепартаменту США). За версією євангельським «Рухом Елам», в країні зараз може бути до мільйона християн.

За даними офіційного перепису, який зробила столиця Ірану Тегеран, 99.5 % з 82 млн жителів Ірану є мусульманами (шиїтами й сунітами).

Читайте також:

Проте за даними дослідження групи Gamaan з Нідерландів близько половини опитаних іранців (з 50-и тис. людей) заявили, що перестали бути релігійними або перейшли в іншу конфесію.

Тому в країні релігійне життя набагато різноманітніше, ніж дані офіційного перепису.

За словами кореспондента перської служби ВВС Сіаваша Мехді-Ардалана, багато людей зараз взагалі відвертаються від релігії. Хтось навіть (особливо молодь) цікавляться нерелігійними духовними практиками, зокрема йогою. При цьому влада забороняє викладання цієї практики.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button