війна

Уздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях РФ створила 19 фільтраційних таборів

Уздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях РФ створила 19 фільтраційних таборів. Про це заявила під час чергового засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні заступник очільника місії США при ОБСЄ Кортні Острієн.

Джерело: ukrinform

За словами Острієн, Росія за допомогою проксі-груп майже напевно використовує так звані фільтраційні операції для затримання та депортації мирних українських громадян до РФ.

Вона також зазначила, що, за повідомленнями, російські офіційні особи почали підготовку до процесу фільтрації на території України ще до 24 лютого.

«Офіційні російські особи, вочевидь, створили списки українських цивільних осіб, які вважалися такими, що несуть загрозу контролю Росії над Україною, включаючи будь-кого з проукраїнськими поглядами, як-от політичних діячів та активістів, а також співробітників силових структур, з метою затримання та фільтрації. Наразі виявлено щонайменше 18 місць фільтрації вздовж українсько-російського кордону», − сказала Кортні Острієн.

У своїй промові вона звернула увагу на кілька жахливих історій українських мирних жителів, які були депортовані до Росії після проходження цих таборів.

«Їхні розповіді малюють жахливу картину фільтраційних операцій Росії та її систематичного процесу насильницького переміщення українських цивільних до Росії, часто у віддалені райони Далекого Сходу, з територій, які Росія захопила після 24 лютого», – зазначила американська дипломатка.

Читайте також: 

Допитують, б’ють, катують: російські війська тримають у своїх «фільтраційних таборах» кілька тисяч українців

Посилаючись на очевидців, Острієн зазначила, що російські військові примусово переміщують українських мирних жителів до тимчасових фільтраційних пунктів у школах, культурних центрах, спортивних залах та інших громадських будівлях у контрольованих РФ частинах східної України та Росії, де російські сили піддають їх суворим допитам, зазвичай з обшуками і побиттям.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button