СвітХристиянські новини

Чудо підпільної церкви Ірану

За останні 40 років в християнство навернулися більше іранців, ніж за попередні 1300 років. За оцінками деяких організацій, в Ірані може бути від 800 тисяч до 1 мільйона віруючих.
Минулого тижня під час поїздки в західну Австралію я виступав в маленькій церкві, що складається в основному з іранських іммігрантів. Поклоніння там було на фарсі та англійською, і пастор зазвичай проповідує тільки на фарсі. Мій перекладач в той вечір, Мерзад, сказав мені, що вперше зустрівся з Ісусом всього кілька років тому.
Перш ніж покинути Австралію, я подружився ще з трьома молодими іранцями, які прийняли християнство. Всі вони покинули Іран в пошуках кращого життя в Австралії. Всі вони розповідали мені, що іранці у них вдома розчаровані в ісламі й знаходяться в відчайдушних пошуках духовної реальності.
У одного з цих людей, якого я назву Бахрамом, з’явилася сильна спрага пізнання Бога після того, як він побачив фільм Мела Гібсона «З міркувань совісті», в якому під час ключової сцени показана молитва «Отче наш» у рамочці. Бахрам ніколи не чув про цю молитву раніше і вирішив знайти її в інтернеті.
Кілька днів по тому на порозі його будинку лежали дві випадкові сторінки з Біблії, принесені вітром. На цих сторінках була 11 глава Євангелія від Луки, в якій міститься молитва Господня. Бахрам побачив в цьому знамення від Бога і в кінці кінців віддав своє життя Христу.
«Вдома, в Ірані, молоді люди мого віку відвернулися від ісламу», – сказав мені інший новонавернений Махмуд.
Я не був здивований, почувши ці свідоцтва. Місіонерські стратеги протягом деякого часу повідомляли, що в Ірані спостерігається найбільш вражаюче бурхливе зростання церкви на планеті. Служіння Elam Ministries, що базується в Англії, стверджує, що за останні 40 років в християнство навернулися більше іранців, ніж за попередні 1300 років. За оцінками деяких організацій, в країні може бути від 800 тисяч до 1 мільйона віруючих.
Служителі Elam Ministries кажуть, що в іранських церквах зазвичай налічується від 8 до 12 членів. Щоб залишатися в безпеці й поза полем зору, маленькі церкви множаться тихо і непомітно. Але цей метод учнівства в малих групах насправді виробляє сильніших християн, ніж на те була б здатна більша церква. Служителі Elam Ministries також повідомляють, що багато людей приймають рішення прийняти Ісуса після перегляду християнських телевізійних передач.
У травні цього року міністр розвідки Ірану Махмуд Алаві виступив перед мусульманськими священнослужителями з промовою, в якій публічно засудив тривожне зростання християнської віри. Він оголосив, що масове релігійне навернення до християнства «відбувається прямо на наших очах».
Пробудження в Ірані також привертає все більше уваги завдяки 2-й частині нового фільму «Агнці серед вовків» – документальної стрічки, знятої студією Frontier Alliance International. Один неназваний церковний лідер в цьому фільмі запитує: «Що, якщо я скажу вам, що мечеті в Ірані пустують? Що, якщо я скажу, що ніхто не слідує ісламу в Ірані? Чи повірите ви мені? Це саме те, що відбувається в Ірані».
У мусульманському світі не секрет, що іранці відкидають основні цінності іранської революції аятоли Хомейні, яку він почав в 1979 році. У статті, опублікованій в червні 2019 року в близькосхідному виданні Аль-Джазіра, визнається, що більшість іранців сьогодні вважають, що період правління Хомейні був провалом, який позбавив їх багатьох прав.
Багато молодих іранців зараз не хочуть мати нічого спільного з ісламом, хоча вони змушені удавати, що підтримують його.
Неназваний іранський пастор у фільмі «Агнці серед вовків» сказав, що жорстокі аятоли побічно допомогли справі Євангелія. «Аятоли виявили справжнє обличчя ісламу, і люди побачили, що все це брехня, — сказав пастор. – 40 років життя під ісламським законом (що є утопією, згідно їхньої думки), привели до найстрашнішої розрухи за всі 5 тисяч років існування Ірану».

У повідомленні Аль-Джазіра йдеться, що тільки 10-15% з більш ніж 80 мільйонів населення Ірану дійсно вірні ідеям Ісламської Республіки. Мечеті порожніють. Більшість людей відкидають ідею всемогутнього мусульманського священнослужителя, керуючого їхньою країною. У якийсь момент, коли прихильники жорсткої лінії втратять владу, демократія і несподівана хвиля релігійної свободи стануть реальністю в Ірані.
І саме тому іранські віруючі сьогодні потребують наших молитвах як ніколи. Моліться за віруючих, що сидять в тюрмах. Моліться за керівників домашніх церков, коли вони прагнуть потай досягати інших заради Христа. І моліться про те, щоб те, що відбувається в Ірані поширилося по всьому Близькому Сходу.

Джерело: ieshua.org

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button