Актуальне

4 популярні страхи про шлюб та як їх подолати

Я знав наречену, яка так боялася йти під вінець, що їй прописали заспокійливі препарати. Це був стрес для всіх весільних гостей, особливо для її батьків. Я так переживала за неї, що навіть забула посміхатися на деяких фотографіях.

За зачиненими дверима терапевтичного кабінету страх перед одруженням є поширеною темою розмов серед моїх клієнтів. А Бюро перепису населення повідомило у 2010 році, що 30% дорослого населення США «ніколи не були одруженими» − найвищий відсоток за останні шістдесят років. Що відбувається?

Тенденція, яку слід враховувати: чоловіки зараз чекають на одруження в середньому до 28 років, а жінки − до 26 років. Дослідники також мають гарне уявлення про те, чому деякі з нас більш схильні до зобов’язань, ніж інші, і визначили деякі етапи розвитку й установки, які, схоже, є предикторами.

Але які страхи або суспільні зміни можуть стати на заваді, і що з цим робити тим з нас, хто бажає одружитися в певний момент? Ось чотири найбільші страхи щодо шлюбу (і як їх подолати).

Страх №1: Що, якщо я одружуся з «не тією людиною» і пошкодую про це?

Ми живемо у світі «страху упустити цікаве», або «FOMO» для тих з нас, хто залишається підкованим у попкультурі. З кожною соціальною подією, просуванням по службі, народженням дитини та статусом стосунків, що публікуються в соціальних мережах, здається, що всі інші живуть «гарним життям». Наша схильність ділитися найяскравішими моментами створила ілюзію, що ми втрачаємо «щось» або «когось» кращого.

Що, якщо я пошкодую про те, що вийшла заміж? Що, якщо моя «друга половинка» все ще десь там… та, з якою я б ніколи не посварився?

Сучасні соціальні тенденції відображають силу цього страху. Пари починають жити разом до одруження. Насправді вони живуть разом частіше, ніж будь-коли раніше − це спроба «випробувати» стосунки, перш ніж повністю присвятити себе шлюбу. Лише 60% з цих пар справді одружуються, решта, швидше за все, житимуть у стані серійної моногамії.

Виправлення: Реальна перевірка душі

У той час як «FOMO» − це почуття, засноване на фантазії, прихильність − це здоровий і корисний вибір. Наука тепер підтримує те, про що весь час говорило Слово. Ми належимо один одному. Чоловіки та жінки, які перебувають у безпечних, люблячих стосунках, живуть довше. Вони менш вразливі до таких хвороб, як серцеві захворювання та психічні розлади, і вони повідомляють про вищий рівень задоволеності життям, ніж їхні неодружені або розлучені однолітки.

Підсумок: Жодні стосунки не є повністю вільними від стресу або ідеальними. Більшість пар зляться один на одного настільки, що іноді шкодують про те, що одружилися. Але протилежністю любові є не гнів, а апатія. Відкрити своє серце − це ризик, але відданість може бути однією з найбільш повноцінних, захисних можливостей, даних нам Богом.

«Хто жінку чеснотну знайшов, знайшов той добро, і милість отримав від Господа». Приповісті 18:22

Страх №2: Чи не втрачу я свою особистість, якщо одружуся?

Це страх, про який я часто чую, особливо від жінок. І коли мені ставлять це питання, моя чесна відповідь: «Якщо ти не пам’ятаєш, ким ти була створена…»

Як людські істоти, наші зв’язки часто визначають те, як ми ідентифікуємо себе. Насправді ви, швидше за все, читаєте цю статтю, тому що вважаєте себе сином або дочкою Бога; тому що у вас є стосунки, вам цікаво читати про них, або вам допомогли чи завдали болю стосунки з Богом, чи один з Його послідовників.

Як чоловіки, так і жінки висловлюють побоювання, що «статус одруженого» призведе до втрати особистого вибору і контролю.

Чи очікується, що я повинна буду кинути роботу, завагітніти й стати домогосподаркою, як тільки скажу: «Я згодна»?

Чи буде вона вказувати мені, куди й коли я можу піти та що робити?

Чи буде він або вона контролювати всі фінанси?

Це цілком реальні побоювання. Багато з них ґрунтуються на болісному життєвому досвіді, пов’язаному з дорослішанням батьків, минулими романтичними стосунками, або на хибних уявленнях про те, як насправді виглядає здоровий союз.

«Прославляю Тебе, що я дивно утворений! Дивні діла Твої, і душа моя відає вельми про це! І кості мої не сховались від Тебе, бо я вчинений був в укритті, я витканий був у глибинах землі!». Псалом 139:14-15

Виправлення: Знати свою ідентичність у Христі

Подібно до того, як наявність «ідентичності у Христі» не робить людину насправді «Христом», одруження не позбавляє людину її талантів, уподобань чи покликань як особистості. Шлюб − це насолода від стосунків, так само як і віра. І хоча так, інтимний шлюб вимагає від нас ставити іншу людину вище за себе. Це не є крадіжкою особистості. Натомість це прекрасний танець дарування і прийняття любові.

Підсумок: Відносини змінюються з роками. Ми ростемо. Ми помираємо. Ми з’єднуємося і переживаємо втрати. Але шлюб − роль чоловіка і дружини − ніколи не був призначений для того, щоб стати всією нашою ідентичністю. «Подружжя» описує стосунки лише з однією людиною, яка відрізняється від усіх інших. Бог не поглинає нашу вільну волю, коли називає нас «сином чи донькою».

Замість цього Він просто зобов’язується любити нас і запрошує нас любити Його у відповідь.

«Краще двом, як одному, бо мають хорошу заплату за труд свій, і якби вони впали, піді́йме одне свого друга! Та горе одному, як він упаде, й нема другого, щоб підвести його. Також коли вдвох покладуться, то тепло їм буде, а як же зогрітись одному? А коли б хто напав на одного, то вдвох вони стануть на нього, — і нитка потрійна не скоро пірветься!». Еклезіаст 4:9-12

Страх №3: Що, якщо мене «розлюблять» або я перестану відчувати потяг до свого чоловіка/дружини? (А що, якщо ми перестанемо займатися сексом?)

Це дуже популярне питання в сфері знайомств, коли приходить час для пари взяти на себе зобов’язання.

Шлюб як інститут протягом багатьох років перебував під загрозою складних стереотипів. «Ідеальне кохання» в засобах масової інформації зображувалося як збудження і хтивість, засновані на новизні, а не як безпечні й тривалі зобов’язання. Страх полягає в тому, що подружні стосунки стануть нудними, далекими й «несексуальними».

У соціальному плані чоловіків змушують вірити, що жінки утримуватимуться або перестануть хотіти сексу після одруження. Жінкам нав’язується думка, що секс існує насамперед для задоволення чоловіків − це те, з чим вони повинні «миритися», щоб їхні чоловіки не зраджували їм.

Обидві ідеї є оманливими, якщо не катастрофічними. Те, що колись почалося як зловживання патріархальними цінностями, тепер продовжує поширюватися через все більшу кількість порнографії та норми гендерного виховання, які переважають на Заході.

«Страху немає в любові, але досконала любов проганяє страх геть, бо страх має муку….» 1 Івана 4:18

Виправлення: Знати правду і розвінчувати стереотипи

Згідно з дослідженнями, одружені пари мають регулярний і задовільний секс, навіть більше, ніж самотні. Насправді чим довше вони перебувають у шлюбі, тим більша ймовірність того, що вони будуть експериментувати з новим інтимним досвідом. Це пов’язано з їх безпечним і надійним зв’язком, а також із спілкуванням, пов’язаним із статевим актом.

Відчуття «закоханості» починається з того, що їх бачать, хочуть і поважають. Потяг розквітає в ситуаціях, коли й чоловік, і дружина можуть йти на захопливі ризики в рамках безпечних і відданих стосунків.

Висновок: Не дозволяйте фальшивим шлюбним стереотипам і дезінформації утримувати вас від безпечного, люблячого прийняття і повноцінного любовного життя!

«Води великі не зможуть згасити кохання, ані ріки його не заллють!» Пісня над піснями 8:7

Страх №4: Чи буде мій шлюб таким же, як у моїх батьків?

Я приберегла найкраще наостанок, тому що, з мого досвіду психотерапевта, це страх номер один для багатьох пар, коли справа доходить до одруження. На перший погляд, ми можемо сприйняти це питання як те, що заручені бояться, що у них нічого не вийде і вони розлучаться. Багато хто боїться. Але інші бояться, що їхній шлюб ніколи не виправдає очікувань їхніх батьків.

І те, і інше − болючі порівняння.

«Чого ви від мене й навчилися, і прийняли́, і чули та бачили, — робіть те ! І Бог миру буде з вами!». Фил. 4:9

Виправлення: Знайте свої шаблони. Отримайте нову перспективу

Зразки поколінь можуть процвітати лише тоді, коли їх залишають у темряві. Багато пар проживають своє подружнє життя або намагаючись наслідувати «досконалість», яку, як їм здавалося, вони бачили в дитинстві, або нарікаючи на своє виховання − відкидаючи біль, який вони пережили, і присягаючись не повторювати цей цикл у своїх власних сім’ях.

Будь-який з цих шляхів є реакційним, і без нового розуміння вони можуть призвести до тих наслідків, яких пари так намагаються уникнути.

Чоловік і дружина можуть робити тільки те, «що вони вміють робити», зі здоровим підходом і усвідомленістю, які вони мають на той час, і з будь-якою залежністю від Бога і ресурсів, які вони мають у своєму розпорядженні. Це стосується кожного з нас.

Читайте також:

Підсумок: Не дозволяйте страху перед невідомим зупинити вас, а замість цього отримайте допомогу і розуміння. Ваш шлюб не обов’язково має бути «як у ваших батьків». Запишіться на консультації для знайомств, дошлюбні або шлюбні консультації, щоб страх невдачі не стояв на шляху до того, щоб ваш шлюб був абсолютно чудовим. Це варте кожної копійки, щоб відчути таку любов − таку, за яку Спаситель віддав би життя.

«Тому то, коли хто в Христі, той створіння нове, стародавнє минуло, ото сталось нове!» 2 Кор. 5:17

Молитва про шлюб:

Отче, ми дякуємо Тобі за те, що ідея шлюбу належить Тобі. І хоча Твій задум досконалий, наше застосування недосконале. Ми боїмося. Ми біжимо та уникаємо. Ми робимо один одному боляче. Але Ти досконалий. І з допомогою Святого Духа ми знаємо, що мир і єдність можливі в кожних наших стосунках. Оскільки ми покладаємося на Твоє керівництво, щоб добре любити один одного, будь ласка, благослови наші стосунки, заручини та шлюби. В ім’я Ісуса ми молимося. Амінь.

Автор: Мег Гемелліс

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Джерело
crosswalk.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button