Домашня » Новини » Біблійний цар – реальний? Археологи виявили докази

Біблійний цар – реальний? Археологи виявили докази

6
Поширень
Pinterest WhatsApp

Археологи виявили що стела Меша містить написи у яких згадується ім’я біблійного героя – моавського царя Балака. Це вкотре підтверджує правдивість Біблії  і спростовує недолугі теорії атеїстів і скептиків.

Знахідка може вплинути на результати досліджень останніх 20 років. Стела Меша була виявлена ​​150 років тому в руїнах – там колись знаходилося біблійне місто Дібон в Моаві (сучасна Йорданія). Потенційні покупці з Пруссії, Франції та Англії веди тривалі переговори з бедуїнами про придбання реліквії, в ході яких між європейцями і арабами стався конфлікт. Стелу розбили на шматки, нагріваючи її і обливаючи холодною водою. З тих пір археологи намагаються зібрати уламки докупи, але деякі частини реліквії все ще не знайдені.

Що показало дослідження стели

Вивченням написів стели займалася команда вчених з Тель-Авівського університету. Раніше вважалося, що в останньому рядку йдеться про «будинок Давида» – династії іудейських правителів,  другого царя народу Ізраїлю. Тепер же дослідники вважають, що виявили три приголосних, перша з яких – єврейська буква «бет», з якої починається ім’я правителя Балака.

Як зазначено на стелі, Балак – цар древніх моавітян, який правив в південній частині Моава – історичнаобласть на заході сучасної Йорданії. У Старому завіті говориться, що цар багато разів намагався проклясти і переслідувати євреїв.

Дослідники, які вивчають текст, вважають, що Балак міг бути згаданий як суперник іншого Моавского царя – Меша, від імені якого зроблено напис на стелі. Балак, є ключовим персонажем у біблійній історії в Книзі Чисел (глави 22-24), швидше за все конкурував з Мешем за перевагу над моавітянами.

Хто такий цар Балак

Біблійний цар Балак жив в Хоронаїмі – це місце згадується в священній книзі чотири рази у відношенні моавської території на південь від річки Арнон. Автори дослідження вважають, що Балак може виявитися такою ж історичною особою, як віщун Валаам, якого до відкриття напису з Дейр-Алли (8 століття до н.е.) вважали вигаданим персонажем.

Більше про Біблійну археологію:

Крім згадок в Біблії і на стелі, інших свідчень про існування Балака не було знайдено. Однак, якщо дослідники мають рацію, і напис в останньому рядку дійсно означає ім’я царя, це кардинально вплине на результати вивчення стели за останні 20 років.  Балак визнається історичною особистістю.

За матеріалами Daily Mail.

Попередня Стаття

Чого хоче жінка

Наступна Стаття

В Україні з'явився День батька

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *