Релігійні святаХристиянські новини

Сьогодні юдеї відзначають Йом-Кіпур. Що це за свято, і що означає?

Разом з заходом сонця 15 вересня 2021 року євреї у всьому світі почнуть відзначати Моед (призначений час) Йом Кіпур або День Спокути. В цей день, найсвятіший день єврейського календаря, всі євреї, від самих ортодоксальних до найменш релігійних, підуть в синагогу просити Бога простити їм їхні гріхи.

Джерело: ieshua.org

В Ізраїлі все буде повністю закрито. Машинам буде заборонено їздити по дорогах, телеканали припинять мовлення, магазини будуть закриті. Вулицями буде дозволено їздити тільки спеціальним автомобілям (швидкої допомоги, пожежним, поліції і т.д.). Це єдиний день у році, коли Ізраїль повністю зупиняється.

Йом-Кіпур, або День Спокути, – це найбільш урочистий день єврейського календаря. Біблія описує Йом Кіпур як день смирення себе (Лев. 16; 23: 26-32).

У давнину первосвященник вставав рано, одягався у свій священицький одяг і приносив у жертву вола за себе і свою сім’ю. Потім він кидав жереб про двох козлів, вибираючи одного для Господа, а другого призначаючи козлом для видалення гріха. Тільки в цей день первосвященник входив у Святе Святих Храму, щоб принести кадіння й окропити кров’ю Ковчег Завіту. Перш ніж завершити жертвоприношення спалюванням теляти й козла, первосвященник помазував другого козла кров’ю першого. Потім він виганяв другого козла в пустелю, тим самим символічно усуваючи гріхи Ізраїлю.

Як сьогодні відзначається Йом Кіпур?

Згідно з традицією, зараз Йом Кіпур − піст, під час якого не можна їсти і пити. Багато хто проводить цілий день в молитві в синагозі. Протягом десяти Днів трепету, що передують Йом Кіпур, багато євреїв моляться і намагаються загладити свою провину перед тими, з ким у них могли виникнути непорозуміння протягом попереднього року. Під час служіння на Йом Кіпур читається молитва під назвою «аль хет» (всі гріхи), а потім громада разом визнає свої гріхи і просить у Бога прощення.

У сучасній традиції особлива увага приділяється молитві «Ізкор» (пам’ять), під час якої євреї згадують своїх померлих близьких, вимовляючи їх імена. Згідно з традицією, Книга Життя і Книга Смерті закриваються на Йом Кіпур, і долі тих, хто записаний в ці книги, запечатуються на прийдешній рік.

Йом-Кіпур і його значення для християн

Ми, як послідовники Месії Ісуса, з упевненістю чекаємо вічного життя, тому що наші імена записані в Книзі Життя. Коли Ісус помер, завіса, яка відділяла Святе від Святого Святих, розірвалася надвоє, що символічно вказує на руйнування бар’єру між людьми і Божою присутністю (Мф. 27:51).

Раніше тільки первосвященник мав доступ в це місце, і він входив туди тільки раз на рік на Йом Кіпур. Однак смерть Ісуса дала віруючим доступ до Бога, тому що Ісус увійшов у небесне Святе Святих і приніс туди Свою кров за наше відкуплення (Євр. 9: 11-12).

На відміну від щорічних жертв ізраїльтян на Йом Кіпур, одна жертва Ісуса продовжує забезпечувати викуплення і до цього дня. Нам, як послідовникам Ісуса, Йом Кіпур нагадує про впевненість в нашому спасінні через кров нашого Месії і Первосвященника Ісуса.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button