Домашня » Новини » Батьки не мають права навчати дітей удома – Верховний суд Швейцарії

Батьки не мають права навчати дітей удома – Верховний суд Швейцарії

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

18 вересня 2019 року – Верховний суд Швейцарії постановив, що батьки не мають права своїм дітям проводити навчання вдома.

У понеділок Федеральний суд Швейцарії виніс рішення щодо матері з міста Базель, яка в 2017 році подала заяву про дозвіл на навчання вдома свого 8-річного сина. Шкільна влада відхилила заяву, і суд кантону відкинув апеляцію матері.

Коли вона подала свою справу до Федерального суду, мати вважала, що рішення апеляційного суду є рівнозначним забороні приватного навчання вдома, тим самим порушуючи конституційне право на приватне життя та сімейне життя.

Вищий суд, проте, відкинув аргумент матері, постановивши, що конституційне право на приватне життя не поширюється також на домашнє навчання. Суд зазначив, що жоден міжнародний договір не дає права на домашнє навчання.

Крім того, Федеральний суд постановив, що кантони Швейцарії можуть приймати рішення про дозвіл на дошкільне навчання або заборонити це прямо. У Базелі дошкільне навчання дозволено, якщо заявники можуть показати, що відвідування дитини школи неможливе. Раніше Федеральний суд ухвалив рішення про те, що національне законодавство прямо не дає права на приватне навчання вдома. Тим не менш, він постановив, що кантони можуть вирішити, як вони відповідають федеральним вимогам до базової освіти.

Кантони є напівсуверенними адміністративними підрозділами, що складають Швейцарську федерацію.

В даний час, за даними швейцарської телерадіомовної компанії, у Швейцарії понад 1000 дітей, які навчаються вдома. Положення різняться в різних кантонах. Хоча деякі вимагають офіційних дозволів та сертифікатів навчання для батьків, інші вимагають лише повідомлення. У французькомовному Воді, третьому за величиною кантоні, зараз майже рівномірний розкол між католиками та протестантами в районі, який був історично протестантським. У країні найбільша кількість дітей-дошкільнят (600), проте влада задумує протидіяти домашньому вихованню, посилюючи його положення.

Швейцарська телерадіомовна корпорація повідомила, що Франциска Петерганс заявила, що її організація, яка є парасольовою асоціацією для вчителів, виступає проти домашнього навчання. “Не кожна сім’я може дозволити собі ресурси, необхідні для навчання своїх дітей вдома, тому це створює нерівності в суспільстві”, – сказала вона. – Багато дітей, які не проживають удома, мають меншу взаємодію з однолітками поза сім’єю, тому вони менш соціалізовані “.

Більше про освіту:

Однак дослідження, проведене в 2003 році, опубліковане в журналі Peabody of Education, свідчило про відсутність емпіричної основи для опозиції до дошкільного навчання. В рефераті дослідження дослідник Брайан Д. Рей писав: “Передбачувана шкода домашнього навчання або аргументи для більшого контролю над ним мають принципово філософський характер і штовхає державу, а не батьків, на те, щоб вони мали первинний та остаточний контроль над освітою і вихованням дітей, щоб вони сприйняли світогляди, більш узгоджені з державою та супротивниками недержавною освітою вдома, ніж з батьками дітей та вільно обраними стосунками».

Джерело: lifesitenews.com

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

 

Попередня Стаття

Китай депортує 13 сімей південокорейців за місіонерську діяльність

Наступна Стаття

У Цюриху на учасників маршу за життя напали ліворадикали

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *