Християнські новини

Біля Йордану виявили можливі місця стоянок стародавнього Ізраїлю

Згідно з недавно опублікованих  відкриттів, цілком можливо, що розкопки біля річки Йордан стануть підтвердженням історичності подій, описаних в біблійній книзі Вихід.
Друга книги Біблії Вихід стала причиною гарячих дебатів щодо її історичної достовірності, оскільки деякі вчені ставлять під сумнів той факт, що ізраїльтяни іммігрували з Єгипту в описуваний в Біблії період. Однак археологи Ральф Хокінс і Девід Бен-Шломо, що працюють на місці розкопок біля річки Йордан, стверджують, що виявлені руїни вказують на табори кочового народу, який, ймовірно, був Ізраїлем, який прийшов з Єгипту.
У своїх коментарях, процитованих в U.K. Daily Express, Бен-Шломо зазначив, що дане відкриття цілком може стати підтвердженням історичності біблійної історії.
“Ми ще не довели, що ці стоянки є таборами Ізраїлю того періоду, але це цілком можливо”, – сказав Бен-Шломо. – І якщо буде доведено, що це дійсно так, тоді це цілком узгоджується з біблійним твердженням, що ізраїльтяни прийшли до річки Йордан зі сходу, перетнули річку і потрапили сюди в гористу місцевість, яка пізніше стала Ізраїлем”.
Бен-Шломо і Хокінс оприлюднили свої знахідки в липні-серпні 2018 року в журналі Огляд Біблійної Археології   (“Biblical Archaeology Review”), зазначивши, що руїни, по всій видимості, датуються Залізним Віком, тобто приблизно часом Виходу.
Того ж літа в своєму коментарі, адресованому Археологічному Біблійному Товариству (Biblical Archaeology Society), Бен-Шломо і Хокінс вказали, що їхні знахідки стали результатом розкопок влітку 2017 року.
В Хірбет ел-Мастарх (Khirbet el-Mastarah) археології виявили серед усього іншого кам’яні руїни і гончарні фрагменти, які датуються або пізнім Бронзовим Віком (1400-1200), або Залізним Віком (1200-1000).

Більше про Біблійну археологію:

“До кінця сезону 2017 року  нас вразила приголомшлива картина, яка стала вимальовуватися в Йорданській Долині, в регіоні, який до недавнього часу був фактично невідомий в галузі археології”, – розповідають Бен-Шломо і Хокінс.

Слово про Слово за матеріалами Голос Істини

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button