Православні новини

Незалежність Латвійської православної церкви від Московського патріархату визнана Сеймом Латвії

У четвер, 8 вересня, Сейм у прискореному читанні ухвалив поправки до закону про Латвійську православну церкву, які передбачають виключення будь-якого впливу чи влади Патріарха Московського на Латвійську православну церкву.

Джерело: espreso.tv

Незалежність Латвійської православної церкви визнали 73 депутати. Проте опозиційні депутати Юлія Степаненко, Любов Швецова і Каріна Спруде проголосували проти поправок до закону, безпартійний депутат Айнарс Вілчиньш під час голосування утримався.

«Відмова від будь-якого зв’язку з Патріархом Московським є важливим питанням для наших православних вірян, усього латвійського суспільства та національної безпеки», − підкреслив президент Латвії Егілс Левітс.

У своїй заяві Левітс наголошує, що законопроєкт передбачає повне визнання незалежного та самостійного статусу Латвійської Православної Церкви.

«Історично це де-факто визначено для нашої Православної Церкви Патріархом Московським і всієї Русі Тихоном Томосом архієпископом Янісом Поммером від 6 (19) липня 1921 року та постановою Кабінету Міністрів про стан Православної Церкви від 8 жовтня 1926 року», – пояснив керівник держави.

Поправками до закону латвійська держава визнає, що Латвійська православна церква є повністю автокефальною церквою і що вона та митрополит Олександр можуть розраховувати на повну підтримку держави в майбутньому. Це не залежить від авторитету будь-якої іншої церкви за межами Латвії.

«У незалежній, демократичній та правовій країні Латвії наші православні віруючі потребують власної незалежної церкви. Це була, є і завжди буде позиція латвійської держави. Під керівництвом архієпископа Яніса Поммера цього вже досягнуто невдовзі після проголошення Латвійської Республіки».

Читайте також:

Дві третини молоді, яка віддана Христу, не відвідує церкву: опитування

«Ми всі погоджуємося, що зволікання бути не повинно. Я просив Сейм визнати законопроєкт невідкладним і прийняти його якнайшвидше», − наголосив Егілс Левітс.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button