Освіта

Вплив російсько-української війни на навчальний процес: дослідження Державної служби якості освіти

Згідно з дослідженням Державної служби якості освіти, через російсько-українську війну приблизно 772 909 школярів перейшли з очного навчання на дистанційне, а 64 409 учнів обрали домашнє навчання. Це свідчить про те, як вплинула війна на організацію навчального процесу в закладах загальної середньої освіти.

Джерело: Укрінформ 

Очне навчання не повністю відновлено через загрозу безпеці учнів

Через триваючу загрозу безпеці учнів повноцінно відновити очне навчання у першому півріччі 2022/2023 навчального року не вдалося.

Дослідження показують, що 15% навчальних закладів проводили заняття в очній формі, тоді як 33% проводили заняття дистанційно, а 51% використовували змішаний формат. Дистанційне навчання найбільш поширене у східних та південних областях України.

Проте через війну третина дітей не має повного доступу до освіти. Хоча доступ до освіти кращий у містах, ніж у селах, 32% дітей із малозабезпечених сімей у містах і 46% у селах не мають можливості здобути освіту. Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) доступ до освіти є особливо важким у сільській місцевості, де лише 80% мають доступ у порівнянні з 86% у містах.

Вчителі постають перед різними труднощами у воєнний час

Опитування показало, що вчителі в умовах воєнного часу постають перед різними труднощами, такими як нестабільні умови навчання, обмежені можливості організації навчальної діяльності, зниження мотивації, нестійкий емоційний стан як учнів, так і вчителів.

У дослідженні також розглядалися зміни у педагогічному складі навчальних закладів. Зафіксовано, що зміни у педагогічному колективі відбулися у 55% шкіл. Найбільше змін відбулося в північному регіоні, де лише 30% керівників навчальних закладів повідомили про відсутність змін у педагогічному складі.

Також кадрові зміни в навчальних закладах були зумовлені різними чинниками, зокрема звільненням за власним бажанням (40%), призовом на військову службу (21%), відпусткою без збереження заробітної плати (14%), призупиненням трудового договору (9%).

Більше 92% шкіл пропонують синхронні та/або асинхронні форми навчання

Згідно з даними дослідження, керівники навчальних закладів не повідомляли про втрату навчального часу, понад 92% шкіл пропонують синхронні та/або асинхронні форми навчання, в яких можуть брати участь учні.

Однак лише 40% батьків стверджували, що їхні діти навчалися безперервно, причому найнижчий показник у Західній Україні, де лише 32% батьків початкової школи повідомили про безперервну освіту. Натомість у східному регіоні цей показник був вищим – 50%.

Найбільші переміщення учнів відбуваються у східних та південних регіонах країни

Також дослідження показало, що найбільші переміщення учнів відбуваються у східних та південних регіонах країни. Зокрема, 27% учнів початкової школи та 23% учнів середньої школи переїхали зі сходу в інші регіони України, а 16% і 14% учнів відповідно переїхали за кордон. Так само 16% учнів початкової школи та 14% учнів середньої школи переїхали з півдня до інших частин України, а 17% та 14% відповідно переїхали за кордон.

Читайте також:

Державна служба якості освіти України провела дослідження у період з грудня 2022 по січень 2023 року за підтримки ініціативи «Збереження доступу до шкільної освіти», яка реалізується за допомогою проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який фінансується урядом Канади та виконується кампанією Alinea International.

Дослідження охопило 150 шкіл з усіх областей України, в якому брали участь директори шкіл, вчителі, учні та батьки через онлайн-анкетування. Кількість учасників дослідження становила 150 директорів шкіл, 6532 вчителів, 10 899 батьків учнів початкової, базової та старшої школи та 4324 учнів (переважно десятикласники).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button