Християнські новини

Китай депортує 13 сімей південокорейців за місіонерську діяльність

Тринадцять сімей з Південної Кореї, які проживали у Китаї у складі місіонерської групи, були депортовані після того, як комуністичні чиновники вирішили, що перебування християн у країні було «незаконним» завдяки їхній євангелізаційній роботі. 
Нещодавно корейський місіонер, який був депортований з Китаю рік тому, розповів Міжнародному християнському концерну, як китайський уряд намагається приборкати християнство та обмежити кількість північнокорейських перебіжників, депортуючи осіб, підозрюваних у поширенні Євангелія. 
Він поділився тим, як у 2016 році лідер групи прибув на станцію Яньцзі, лише щоб його заарештували сили безпеки. Невдовзі влада доставила решту команди місії – загалом тринадцять сімей – до поліції. 
Багатьох місіонерів було заарештовано з їхніх будинків, а серед затриманих – маленькі діти та старші у віці 60-ти років. Після нічного розслідування поліція висунула звинувачення в тому, що вони “були місіонерами”, і сказала їм, що їхнє перебування в Китаї було незаконним, враховуючи їхню євангелізаційну роботу. 
Відповідно до китайського законодавства, іноземцям забороняється створювати релігійні організації чи займатися прозелітизмом в Китаї, хоча закон не застосовувався до того часу, поки президент Сі Цзіньпін не вступив на посаду в 2012 році, повідомляє South China Morning Post. 
Однак місіонер сказав ICC, що всупереч твердженню поліції, сім’ї в основному навчають Біблію північнокорейців, які регулярно відвідують Китай з дозволу Пхеньяна – а не проповідують китайським громадянам.

Читайте також:

Тим не менше, сім’ї отримали тиждень, щоб продати всі свої активи, включаючи машини та будинки до депортації. У січні 2017 року всі 13 родин були депортовані з Китаю.
Незабаром усі церкви, котрими керували корейо-китайці в Даньдуні, включаючи найбільшу церкву в Даньдуні, де корейсько-китайський пастор служив близько 200 членам, були закриті владою. 
Пізніше було виявлено, що органи безпеки Яньцзі готувалися заарештувати місіонерів та припинити їхню діяльність з 2014 року. З цією метою влада неодноразово ламала електронні листи та реєструвала телефонні дзвінки між членами групи.
“Такий акт прослуховування зв’язку вважається спробою уряду Сі Цзіньпіна продемонструвати свою владу в прикордонній зоні, де вони вважають прийом північнокорейських перебіжчиків коренем нестабільності в регіоні”, – зазначає ICC.
В останні роки в Китай розправляється з іноземними місіонерами в країні, виганяючи тисячі південнокорейців, звинувачених у прозелітизмі та допомозі перебіжчикам з Північної Кореї.
У 2014 році влада почала переслідувати південнокорейських місіонерів, які працюють з північнокорейськими біженцями на північному сході Китаю. У період з кінця 2015 року до початку 2016 року провінції Ляонін, Цзілінь та Хейлунцзян на північному сході Китаю депортували сотні південнокорейських пасторів та місіонерів у спробі закрити свої церкви. 

Більше про переслідування в Китаї:

Однак, ротдушення посилилося після прийняття Китаєм “Плану спеціальної кампанії з питань правового розслідування та переслідування південнокорейських християнських інфільтратів” минулого року, повідомляє South China Morning Post . Документ ставить корейську християнську діяльність нарівні з іншими релігійними цілями Пекіна – тибетськими буддистами та мусульманськими уйгурами в регіоні Сіньцзян.
“Корейські церкви мають давню історію місіонерської роботи в Китаї … але те, що ми спостерігали за останні 18 місяців до двох років, було стійким втручанням з боку китайських чиновників щодо південнокорейської місіонерської діяльності в Китаї, спрямованої на допомогу вихідцям з Північної Кореї “, – сказав Ерік Фолі, генеральний директор” Голосу мучеників Кореї “. “Це історія, про яку не розповідали в Китаї чи Кореї”.

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button