Варто замислитись

Атеїзм – корінь всіх проблем сучасного людства

Попри зовнішній блиск і досягнення сучасної цивілізації, у людства накопичилося безліч серйозних проблем, які призводять до небезпеки різних масштабів. Атеїзм зробив людей зарозумілими…

Основною причиною цих проблем є поклоніння науці й низький рівень моральності суспільства.

Технологічні можливості людей поліпшуються, а самі люди стають гіршими. Коренем усього цього є атеїзм.

Атеїзм зробив людей зарозумілими, як таких, які помилково сприймають себе, як абсолютних господарів всього і вся, які можуть встановлювати свої правила і порядки.

Посіяне в суспільстві нестримне поклоніння науці значно звузило мислення людей, зробило їх неосвіченими. Люди перестали правильно розуміти причини й наслідки, в результаті чого використовуються помилкові методи розв’язання проблем, тому проблеми не вирішуються, хоча іноді створюється видимість зворотного, а навпаки, накопичуються і приймають все більш глобальний характер.

Атеїзм призводить до того, що в спробі сучасного людства врятувати падаючу мораль застосовується безліч способів зовнішнього контролю над поведінкою людей (помножуються закони і обмеження, відеокамери та інші засоби стеження). Однак всі ці способи формують лише дуже тонку оболонку цивілізованості, яка відразу ж порветься, як тільки вони ослабнуть або ж, з якихось причин, здійснювати їх стане більше неможливо. До того ж постійно придумуються методи обходу цих обмежень.

Схожі статті

Єдиним ефективним способом підтримки належних моральних стандартів в суспільстві завжди була і є духовна віра, тобто віра в Бога.

Віра в Бога – це не поклоніння якійсь релігії. Це усвідомлення себе, як частки величезного світу під назвою Всесвіт, який наповнений життям і який функціонує за певними принципами, встановленими не нами.

Тільки дотримуючись цих принципів, ми зможемо жити в мирі та гармонії з собою і навколишнім світом.

Віра в Бога – це також розуміння того, що наш світ утворився з вищим задумом, а не в результаті випадкової взаємодії хімічних речовин і подальшої еволюції. Цей світ був створений за Волею Неба, і Небо встановило правила для існування в ньому людей. Ці правила містяться у всіх традиційних культурах всіх націй. Це моральні закони, які є частиною принципів Всесвіту на нашому людському рівні. І саме існування цих моральних критеріїв відрізняє людину від усіх інших мешканців Землі.

Ми повинні ставати мудрішими, а не розумнішими, повинні намагатися осягати ці принципи серцем, а не розумом. Мудрість – це розуміння природи речей. Вона виникає не в результаті накопичення знань, а в результаті духовного розвитку.

Небо постійно спілкується з нами, посилаючи нам знаки, в тому числі й у формі лих. Мудрість потрібна для того, щоб розуміти ці знаки й адекватно реагувати на них, не втрачаючи зв’язку з Богом.

Зараз навіть у більшості тих, хто вважає себе віруючими, ставлення до Бога споживче. Найчастіше воно обмежується тільки дотриманням деяких ритуалів і проханнями у Бога захисту і щастя. При цьому прохачі зовсім не замислюються про те, чому Бог повинен захищати їх і обдаровувати щастям? Що Він очікує від них? Чого Він їх наставляє у своїх писаннях? Чи дотримуються вони Його настанов?

Якщо чогось і просити у Бога, так це мудрості, щоб бачити свої помилки, сили, щоб виправляти їх, і проникливості, щоб краще розуміти Його.

В кожній людині є божественна іскра, яку необхідно розвивати.

Читайте також:

Мудреці Стародавнього Китаю говорили: «Зовнішня картина породжується серцем». Тобто, все те, що відбувається у нас зовні – це не більше ніж відображення нашого внутрішнього духовного світу. Якщо ми зможемо змінитися, стати кращими, то і світ навколо теж стане кращим. Зараз саме час про це задуматися.

«Єдиний сенс життя людини – це вдосконалення своєї безсмертної основи. Всі інші форми діяльності безглузді за своєю суттю, у зв’язку з невідворотністю загибелі».

Лев Толстой

Джерело: Протестант

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!