УкраїнаХристиянські новини

28 липня в Україні відзначають День хрещення Київської Русі

У вівторок, 28 липня, в Україні відзначають свято, присвячене хрещенню Київської Русі. 1032 роки тому Русь зробила свій історичний вибір на користь християнства. Хрещення Русі стало символічною подією – зануренням у нову віру, нову культуру, нову епоху. 
Офіційно свято має назву День хрещення Київської Русі – України. Воно було встановлений указом третього президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року. Свято щорічно відзначають 28 липня.
Вважається, що саме в цей день князь Володимир прийняв хрещення і повернувся в Київ, щоб хрестити Русь. А ось дату самого хрещення точно не встановили, її визначили лише приблизно. Вважається, що це сталося 14 серпня 988 року.

Історія хрещення Київської Русі

Звернення в християнство було стандартною практикою Візантії у відносинах з войовничими кочівниками. Таку ж практику застосували по відношенню і до Київської Русі. Для цього Константинопольський патріарх Фотій І направив до Києва послів. Деякі джерела свідчать про те, що в цей час були хрещені князі Аскольд і Дір з «боярами», за відомостями інших джерел, першим на Русі відбулося хрещення відбулося у часи Василя І і патріарха Ігнатія.
Першим правителем Київської Русі, який прийняв християнство, була княгиня Ольга, бабуся князя Володимира, яка прийняла ім’я Олена.  Відомо також, що князь Володимир вирішив хрестити Русь за політичними мотивами, сподіваючись таким чином об’єднати ворогуючі племена та зміцнити власну владу.
Згідно до “Повісті временних літ”, до хрещення князя Володимира відбувалося “Випробування вір”. Тоді київському князю надходили пропозиції прийняти іслам, юдейську віру, однак він зупинив свій вибір на християнстві.
Згодом Володимир хрестився в Херсонесі, прийнявши нове ім’я – Василь. Також він охрестив дітей і підданих і женився на царівні Анні з Візантії. Масове хрещення народу пройшло в Дніпрі. При цьому не всі були згодні відмовлятися від язичництва, але їх “переконували”. Іноді за допомогою зброї.
1032 роки тому Русь зробила свій історичний вибір на користь християнства. Хрещення Русі стало символічною подією – зануренням у нову віру, нову культуру, нову епоху. Київські князі зробили рішучий крок від варварства в цивілізацію. Це був перший проект інтеграції руських земель у світ християнської цивілізації. Адже можна було прийняти коптське, або ефіопське християнство, але князів привабило не лише християнство, але і цивілізація, яка була основана на християнстві – багатство культури, благополуччя християнських народів, потуга держав.
У свідомості просвітлених русичів ці речі були пов’язані – правильна віра і високий рівень життя. Вибір віри був не лише духовним питанням, але і вирішенням соціальних, економічних, політичних проблем.

Джерело: zn.ua

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. А іще по цій темі дещо детальніше можна ознайомитися, зокрема, тут:
    https://www.kyrios.org.ua/spirituality/svyato/2014-28-lipnja-volodimira-velikogo-rivnoapostolnogo-knjazja-kiyivskogo.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button