Україна

Україна перейшла на літній час

З 26 на 27 березня Україна перейшла на літній час, тобто стрілка годинника була переведена на годину вперед. В нашій країні ця практика діє з 1981 року. Перехід часу допомагає ефективно використовувати денне світло.

Джерело: hromadske.ua

Перехід годинника на літній час передбачено постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». Проте в Україні ця практика діє ще з 1981 року.

В нашій країні годинник переводять влітку (в останню неділю березня, коли переводять годинник на годину вперед) та взимку (кожної останньої неділі жовтня – переводять годинник на годину назад).

Зміну часу використовують приблизно в 60 країнах світу. А 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики.

Відомо, що цю ідею вперше запропонував Бенджамін Франклін у 1784 році. Мета практики –ефективніше використання денного світла. Тобто зсунувши влітку час людської активності на годину назад, ми отримуємо додаткове світло, а отже, економію електроенергії ввечері, але не втрачаємо нічого вранці.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button