Варто замислитись

Заїдаючи поганий настрій

Голландські вчені дійшли висновку, що поганий настрій і справді можна заїсти. Справа не в тому, скільки ти їси, а іноді навіть в тому, що ти чогось не їси. Але ті, хто легко дратується і втрачає самовладання, можливо, зможуть уникнути поганого настрою.

Голландські вчені досліджували триптофан, який використовується мозком для вироблення серотоніну − нейромедіатора, який покращує настрій. Вони приготували два види шоколадних напоїв: один − на основі молочного білка, насиченого триптофаном, другий − на основі казеїну, іншого молочного білка.

Попередньо протестовані на схильність до стресів добровольці випили один з цих напоїв спочатку на сніданок, потім − трохи пізніше в цей же ранок. В обід добровольці провели 20 хвилин за комп’ютером, вирішуючи математичні завдання, з гучним промисловим шумом на тлі. Після цього дослідники виміряли пульс, рівень серотоніну, гормонів стресу і настрій кожного з випробуваних. Жоден з тих, хто випив насичений триптофаном напій, не виявив жодної ознаки стресу, незалежно від їх природної стійкості до стресу.

Інші дослідження показали, що цукор або багата крохмалем їжа також підвищує рівень серотоніну в мозку. Вчені зробили висновок, що невеликі зміни дієти, які б включали прийом триптофану перед очікувано напруженими моментами, могли б допомогти середньостатистичній людині впоратися зі стресом. Вони також попереджають, що м’ясний білок блокує засвоєння триптофану.

Нехай ми можемо передати всі наші страхи й тривоги Господу, все одно приємно знати, що Він дав нам спосіб справлятися з нудними щоденними хвилюваннями.

Читайте також:

Схожі статті

Псалом 26: 1

«Господь – моє світло й спасіння моє, кого буду боятись? Господь то твердиня мого життя, кого буду лякатись?».

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button