РелігіяХристиянські новини

Йом-Кіпур (День Спокути) – юдеї всього світу відзначають біблійне свято

Свято Йом-Кіпур називають Днем Спокути і всепрощення. Ще одна його назва – Судний день. Йом-Кіпур відзначають щорічно в 10-й день єврейського місяця тишрей. У 2020 році він розпочнеться 27 вересня із заходом сонця.
Біблія описує Йом-Кіпур як день смирення себе (Лев. 16; 23: 26-32). У давнину первосвященник вставав рано, одягався у свій священицький одяг і приносив у жертву вола за себе і свою сім’ю. Потім він кидав жереб про двох козлів, вибираючи одного для Господа, а другого призначаючи козлом для видалення гріха. Тільки в цей день первосвященник входив у Святе Святих Храму, щоб принести куріння й окропити кров’ю Ковчег Завіту. Перш ніж завершити жертвоприношення спалюванням і теля й козла, первосвященник помазував другого козла кров’ю першого. Потім він виганяв другого козла в пустелю, тим самим символічно усуваючи гріхи Ізраїлю.

Як сьогодні відзначається Йом-Кіпур?

Згідно з традицією, зараз Йом-Кіпур це жорсткий піст без їжі та пиття. Багато хто проводить цілий день в молитві в синагозі. Протягом десяти Днів трепету, що передують Йом-Кіпур, багато євреїв моляться і намагаються загладити свою провину перед тими, з ким у них могли виникнути непорозуміння протягом попереднього року. Під час служіння на Йом-Кіпур читається молитва під назвою «аль хет» (всі гріхи), а потім громада разом визнає свої гріхи та просить у Бога прощення. У сучасній традиції особлива увага приділяється молитві «Ізкор» (пам’ять), під час якої євреї згадують своїх померлих близьких, вимовляючи їх імена. Згідно з традицією, Книга Життя і Книга Смерті закриваються на Йом-Кіпур, і долі тих, хто записаний в ці книги, запечатуються на прийдешній рік.

Йом-Кіпур і спокута кров’ю Месії

Ми як послідовники Месії Ісуса з упевненістю чекаємо вічного життя, тому що наші імена записані в Книзі Життя. Коли Ісус помер, завіса, яка відділяла Святе від Святого Святих, розірвалася надвоє, що символічно вказує на руйнування бар’єру між людьми й Божою присутністю (Мф. 27:51).
Раніше тільки первосвященник мав доступ в це місце, і він входив туди тільки раз на рік на Йом-Кіпур. Однак смерть Ісуса дала віруючим доступ до Бога, тому що Ісус увійшов до небесного Святого Святих і приніс туди Свою кров за наше відкуплення (Євр. 9: 11-12). На відміну від щорічних жертв ізраїльтян на Йом-Кіпур, одна жертва Ісуса продовжує забезпечувати спокутування і до цього дня. Нам як послідовникам Ісуса Йом-Кіпур нагадує про впевненість в нашому спасінні через кров нашого Месії і Первосвященника Ісуса.

Джерело: ieshua.org

[sc name=”futerblock” ]

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button