Україна

Як війна з РФ ударила по доходам українців − опитування

Громадяни України оцінили фінансовий стан своїх родин і повідомили, як на їхні доходи вплинуло повномасштабне вторгнення російської армії в лютому 2022 року.

Джерело: focus.ua

Вторгнення Росії в Україну спричинило значне зниження доходів її громадян, оскільки підприємства були змушені закритися, а ринок праці переживає кризу. Про це свідчить опитування, проведене Центром Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року серед 2020 респондентів.

Опитування показало, що 21% українців визнали, що відчули значне зниження своїх доходів, тоді як 32% повідомили, що наразі заробляють трохи менше. Водночас 36% респондентів заявили, що їхній дохід залишився незмінним, 5% повідомили про незначне зростання, а 1% – про значне зростання доходів.

Порівняно з серединою 2021 року зростає відсоток українців, які борються за збереження фінансової стабільності, дедалі більше людей повідомляють, що не можуть дозволити собі навіть найнеобхідніше.

Зокрема, частка осіб, які заявили, що їм не вистачає грошей на товари першої необхідності, зросла з 9% у червні 2021 року до 14% у період з березня по лютий 2023 року. Крім того, відсоток тих, хто стверджує, що має достатньо грошей лише на харчові продукти та недорогі товари також зріс з 38% до 42%.

Під час опитування також було виявлено, що зменшився відсоток респондентів, які повідомили, що стикаються з труднощами під час купівлі дорогих речей, таких як меблі, холодильники чи телевізори з 44% до 34%.

Читайте також:

Однак, не відбулося істотних змін у відсотку українців, які вважають, що живуть комфортно, але стикаються з труднощами в придбанні деяких покупок, таких як квартири та машини.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button