Домашня » Новини » Вчені знайшли місце, де, згідно з Біблією, Бог зустрівся з Мойсеєм

Вчені знайшли місце, де, згідно з Біблією, Бог зустрівся з Мойсеєм

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Експерти виявили стародавні написи біля височини Джабаль-ель-Лауза в Саудівській Аравії, які можуть бути місцем де згідно з Біблією Мойсей зустрівся з Богом, передає slovoproslovo.info посиланням на Урядовий кур’єр.

Вони написані на маловивченій мові єврейської писемності і знаходяться на місці, де, згідно з Біблією, Бог зустрівся з Мойсеєм.

Думки археологів про знахідку розбіглися. Одні кажуть, що це не підтверджує присутність євреїв у цьому місці. Такої ж думки дотримується уряд Саудівської Аравії. Однак в організації The Doubting Thomas Research Foundation (DTRF) впевнені у зворотньому.

Доктор Майлз Джонс вивчив знахідку по фотографіях. Він вважає, що написи датуються часом Виходу, повідомляється на сайті організації. Цей факт підтвердив і незалежний експерт Тодд Ітон.

За біблійними текстами, Бог прийшов до Мойсея на горі Синай. При цьому деякі дослідники впевнені, що мова йде саме про Джабаль-ель-Лауза в Саудівській Аравії, а не в Єгипті.

Вперше гора Синай згадується в Біблії, коли Бог відкривається Мойсеєві в Неопалимій Купині. Бог говорить Мойсею: «Коли ти виведеш народ із Єгипту, то ви будете служити Богові на оцій горі» (Вих. 3:12). На третій місяць після Виходу ізраїльтяни розбивають табір біля підніжжя гори і залишаються там аж до двадцятого дня третього місяця другого року після Виходу (Вих. 19: 1; Чис. 10:11). Поки ізраїльтяни готуються до теофанії, Мойсей проводить кордон, перехід якого заборонений під страхом смерті, а потім піднімається на гору. На третій день Бог сходить на гору і дає Мойсеєві Десять заповідей (Вих. 20; Втор. 5), так само як і багато інших законів і постанов.

Мойсей споруджує вівтар біля підніжжя гори і ставить 12 каменів за кількістю племен Ізраїлевих (Вих. 24). Після цього Мойсей, Аарон, його сини, Надав та Авіху і 70 старшин Ізраїля сходять на гору, де вони бачать Бога. Протягом шести днів гора залишається оповитою хмарою, а на її вершині сяє полум’я (Вих. 24:16, 17). На сьомий день Мойсей піднімається на вершину, щоб отримати Скрижалі Заповіту, і залишається там 40 днів (Вих. 24:18). У цей час ізраїльтяни, керовані Аароном, споруджують золотого тільця (Вих. 32). Повернувся Мойсей в гніві розбиває скрижалі, однак пізніше він повертається на гору, де отримує нові.

Джерело: Урядовий Кур’єр

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

У Європі зростає вороже ставлення до християн

Наступна Стаття

ЄС виступає проти польського законопроекту щодо захисту дітей від сексуального насильства

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *