війна

У Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає можливість добровільної демобілізації після 18-місячної служби

Народний депутат від партії «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко пропонує надати громадянам України право звільнятися через півтора року після мобілізації, якщо вони не бажають продовжувати військову службу.

Джерело: nv.ua

Відповідно до його законопроєкту №9142, який був офіційно поданий до Верховної Ради 24 березня, пропонується внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо уточнення строків військової служби за призовом під час мобілізації.

Крім того, Гончаренко запропонував внести зміни до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», які дозволять надати відстрочку від призову на строкову військову службу на п’ять років особам, які демобілізувалися та відбули максимальний строк служби за призовом під час мобілізації.

«До мене зверталося багато військових, які пояснювали, що ситуація невизначеності термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану. Слід особливо врахувати, що після початку повномасштабного вторгнення першими прийшли в армію добровольці й ті, хто не збирався ухилятися від повісток», — написав нардеп у Facebook щодо актуальності своєї ініціативи.

Він також зазначив, що хоча держава і суспільство можуть покладатися на захист цих осіб, ці ж особи не можуть покластися на державу і суспільство через відсутність чітко визначених прав і термінів служби.

Обставини, за яких особа може бути демобілізована до закінчення дії воєнного стану

З 24 лютого 2022 року в Україні діє загальна мобілізація, тобто призвати на військову службу можуть усіх військовослужбовців строкової служби, резервістів та військовозобов’язаних. Останнє продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні було до 20 травня 2023 року.

За певних обставин особа може бути демобілізована до закінчення воєнного стану. Ці обставини включають досягнення військовослужбовцем 60-річного віку (хоча можливе продовження служби після максимального віку 65 років, для цього необхідно, щоб військовослужбовець був у хорошому стані здоров’я та мав позитивний послужний список), за станом здоров’я, через за сімейними обставинами або через вирок суду, який має наслідком таке покарання, як позбавлення волі, умовний термін або втрата військового звання.

Петиція щодо врегулювання умов мобілізації

Український письменник під псевдонімом Артем Чапай (Антон Водяний), який пішов добровольцем на службу під час повномасштабного вторгнення, ініціював петицію у вересні 2022 року до президента Володимира Зеленського щодо врегулювання умов мобілізації.

Він запропонував надати військовослужбовцям можливість звільнятися зі служби через рік після призову, а особам, які відбули встановлений строк, надати відстрочку від наступної мобілізації.

Отримавши необхідні 25 тисяч підписів, 1 грудня 2022 року на петицію відповів президент Зеленський. Він зазначив, що під час воєнного стану не передбачено звільнення військовослужбовців з військової служби з інших причин, крім тих, які вже визначені законодавством.

Читайте також:

Президент також додав, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням ретельно розібратися з проблемами, висловленими в онлайн-петиції.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button