Протестанти

Церкви Херсона активно допомагають мешканцям міста – розповідь християнського волонтера

На сайті Telegraf опублікована розповідь про те, як в Херсоні християнські церкви допомагають людям. Головним героєм репортажу став християнський волонтер Станіслав Синій.

Джерело: telegraf.com.ua

За словами Станіслава, його баптистська церква з 24 лютого займається евакуацією людей і є одним з найбільших гуманітарних хабів міста. Водночас «у середині грудня таких церковних хабів було 9».

«Це соціальні хаби, де є бомбосховище, джерело електроенергії, вода, їжа та духовно-психологічна допомога, – розповідає волонтер. – На мій погляд, жодна міська чи державна структура не працює так ефективно, як церкви у Херсоні».

Зазначається, що «в обласному центрі проживає лише 20-30% від довоєнного населення – від 56 000 до 84 000 людей». За словами Станіслава, «місцеві протестанти вже охоплюють своєю гуманітарною діяльністю близько половини населення».

«Деякі церкви (як і Таврійській християнський інститут) планомірно готувались до евакуації у випадку війни та вчасно вивезли сотні людей. Керівники інших церков не вірили, що український південь паде», – каже він.

Християнський волонтер розповів і про колаборантів. Як він повідомив, «чимало з них співпрацювали з окупантами свідомо, але чоловік знає випадки, коли змушували під дулом автомата або брали у полон дітей».

Також пресслужба Telegraf разом зі Станіславом прибули на територію відомого в протестантських кругах Таврійського християнського інституту (був окупований з березня до листопада) і побачили наслідки «русского міра»

«На складах зберігалось спортивне обладнання для дитячих таборів. Вони [росіяни] навіть акуратно розкрутили викрутками розетки та забрали матраци, ліжка, меблі, оргтехніку. В нас були добре обладнані класи з інтерактивними дошками, меблями, “плазмами”, проєкторами. Також колонки, пульти — все для проведення дитячих таборів, лекцій та конференцій. Забрали все», – розповів Станіслав, та доповнив, що частину 30-тисячної бібліотеки росіяни вивезли на смітник, частина просто випарувалася у повітрі.

Читайте також:

Крім того, Станіслав розповів свою біографію та як в сім’ї був ще один фронт, коли його дружина захворіла і проходила лікування.

Детальніше читайте і дивіться відео/фото на сайті Telegraf.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button