СвітХристиянські новини

Як розвивається християнське служіння в Камбоджі та яке зростання й зниження євангельських християн у світі?

Євген Євва, місіонер в Камбоджі, написав листа, в якому повідомляє про їх служіння та, з посиланням на всесвітній місіонерський сайт, описує статистку зростання й зниження євангельських християн у світі.
На всесвітньому місіонерському сайті повідомляють, що 8,8 % – це річне зростання християн в Камбоджі.
Там же йдеться, що усіх християн в Камбоджі 3,4 %, з них 2 % – євангельських вірян. Але при цьому є 19 груп, які не охоплені євангелієм, тобто в цих групах немає церков, немає місцевих служителів, а в деяких немає Біблій, перекладених на їхню мову.
Всього ж в Камбоджі 95,9 % не охоплених Євангелієм людей, тобто всього 4 зі 100 чули Благу Звістка, з інших же 96 зі 100 осіб, більшість ніколи, жодного разу не чули про Христа і не знають шляху спасіння від пекла.
Але тішить одне – прогрес поширення Благої Звістки в Камбоджі майже 9%.
За словами Євгена, коли він називає цю цифру місцевим пасторам, вони скептично посміхаються і махають головою: «Та ну, які 9 % в рік, звідки вони беруть ці цифри?».
Місіонер повідомляє, що Камбоджа – буддистська країна, і якщо ви зберете 50 осіб невіруючих і розповісте їм про любов Христа і що Христос рятує від пекла (до речі пекло в буддизмі є, і люди вірять в його існування і дуже бояться туди потрапити, а не переродиться в іншу живу істоту). Так ось, якщо ви, розповівши людям Благу Звістку і що тільки Христос може врятувати від пекла, будете закликати людей до покаяння, то, швидше за все, з 50 осіб – 25 покається точно, а то і 30, а можуть і все 50. Тому що в Камбоджі буддизм з домішками анімізму, тобто вони вірять в духів і безліч богів, так от якщо взяти ще одного «хорошого» бога, якій може і допоможе – одним богом більше, одним богом менше, гірше не буде.
Євген спілкувався з багатьма місцевими пасторами та місіонерами, які служать тут по 20 років і більше, і всі вони говорять, що щоб довести камбоджійця до усвідомлення, що Христос – не один з “богів”, а – Єдиний Бог і більше немає інших богів, потрібно приблизно від 6 місяців до 2 років, щоб людина усвідомила і прийняв цю істину, відкинувши всіх ідолів і «божків». Щоб створилася більш-менш сформована церква з людей, які реально покаялися і присвятили себе Богу, потрібно приблизно від 5 до 10 років.
А ще можна привести статистику 10 країн, де, згідно з сайтом, найбільший прогрес зростання християн:
Іран – 19,6 % (євангельських християн – 1,2 %, не охоплених євангелієм – 99,6 %).
Гамбія – 8,9 % (євангельських християн – 0,9 %, не охоплених євангелієм – 84,8 %).
Камбоджа – 8,8 % (євангельських християн – 2 %, не охоплених євангелієм – 95,9 %).
Сомалі – 8,1 % (євангельських християн – 0,01 %, не охоплених євангелієм – 99,9 %).
Алжир – 8,1 % (євангельських християн – 0,09 %, не охоплених євангелієм – 99,9 %).
Монголія – ​​7,9 % (євангельських християн – 0,87 %, не охоплених євангелієм – 98,1 %).
Кувейт – 7,3 % (євангельських християн – 1,5 %, не охоплених євангелієм – 75,8 %).
Таджикистан – 6,9 % (євангельських християн – 0,02 %, не охоплених євангелієм – 99,5 %).
Лаос – 6,8 % (євангельських християн – 2,5 %, не охоплених євангелієм – 75,8 %).
Колумбія – 6 % (євангельських християн – 10,7 %, не охоплених євангелієм – 0,1 %).
10 інших країн, в яких є зменшення християнства або найменший прогрес зростання християнства, це:
Німеччина – 0,9 % (євангельських християн – 2 %, не охоплених євангелієм – 3,9 %).
США – 0,8 % (євангельських християн – 26,8 %, не охоплених євангелієм – 3,2 %).
Південна Корея – 0,7 % (євангельських християн – 16,4 %, не охоплених євангелієм – 0,9 %).
Нідерланди – 0,6 % (євангельських християн – 4,2 %, не охоплених євангелієм – 5,3 %).
Великобританія – 0,0 % (євангельських християн – 7,9 %, не охоплених євангелієм – 7,6 %).
Словенія – -0,2 % (євангельських християн – 0,21 %, не охоплених євангелієм – 4,3 %).
Японія – -0,4 % (євангельських християн – 0,6 %, не охоплених євангелієм – 97,8 %).
Швеція – -0,6 % (євангельських християн – 5,8 %, не охоплених євангелієм – 3,9 %).
Грузія – -0,6 % (євангельських християн – 1,38 %, не охоплених євангелієм – 6,5 %).
Фінляндія – -1 % (євангельських християн – 10,4 %, не охоплених євангелієм – 1,1 %).
В останній п’яти країнах, кількість християн не збільшується, а зменшується з кожним роком, хоча в тій же Фінляндії всього 1 % людей не чули Євангеліє, інші все знають, все чули й зробили свій вибір. І цей вибір шокує, повідомив місіонер.
Євген повідомив, як розвивається конкретно їхнє служіння в Камбоджі.
Як і всі попередні місяці, вересень був дуже насиченим місяцем. Їх команда (Євген та Лада) продовжують соціальні євангелізації по провінціях Камбоджі. В першу чергу намагаються відвідувати ті райони й ті села, де люди не чули Євангеліє. У цьому місяці вони змогли відвідати 7 церков, на яких близько 200 осіб змогли почути Благу Звістку, багато з яких вперше. Після служіння, нужденним людям ми роздаємо продуктові набори.

«Чи є сенс в цих соціальних служіннях? Може люди приходять ТІЛЬКИ за рисом і макаронами? Звичайно може. Пам’ятайте Ісус якось сказав людям, яких нагодував перед цим: «ви шукаєте Мене не тому, що бачили чудеса, але тому, що їли хліб і наїлися», – зазначив Євген.

За словами місіонера, приходячи до церкви на такі соціальні служіння, що люди шукають або кого шукають – Христа чи рис? Він думає відповідь очевидна. Але… Питання, яке живе в його голові вже близько місяця: «Чи є сенс в таких служіннях? Приносить це славу Господу? Або це просто гроші на вітер? Чи є результат?».
«Ми, як західні люди, все звикли міряти мірилом результативності: скільки душ покаялось, скільки хрестили, скільки відправили в біблійну школу, скільки церков організували, скільки… скільки… скільки? Чи правильно це? Не знаю правильно чи ні, але ми – такі.
А може зрушити вектор результативності та запитати: «А скільки людей почули Звістку про Спасіння?»
Зараз на кожне таке служіння приходить близько 30-40 людей. Щоразу ми задаємо людям запитання: «Хто з вас чув Звістку про Христа і взагалі хто знає Хто такий Ісус Христос?»
Приблизно 7-8 людей з 40 підіймає руку, кажучи, що чули про Христа. Ми говоримо про Бога, про Його Жертву і запитуємо: «Хто хоче після смерті бути на небі з Ісусом?» Душ 6-7 підіймають руки. І це не тому, що інші хочуть в пекло, а тому що люди не знають навіть базових християнських істин, елементарних, найпростіших для нас істин християнства. Вони – буддисти, у них немає раю, у них немає неба, у них немає Бога, такого, про Якого говорить Біблія», – повідомив Євген.
Проте, як написав місіонер, люди каються. Наскільки щиро? Він ще не знає. Бог знає, ці люди знають. Час покаже. Вічність покаже.

«У Туол Самборі теж служіння йде розмірено-планомірно. Періодично приходять-відходять нові люди, але основний склад вже сформувався. Слава Господу», – підкреслив місіонер.

А ще вони почали служіння у в’язниці.
Цього четверга перший раз нас пустили всередину чоловічої в’язниці, і ми почали проводити біблійні заняття. На цей раз прийшло 25 осіб. У кожного своя доля і свій термін, своя помилка в житті й свої надії на майбутнє, але всіх їх об’єднує одне – вони знаходяться тут не зі своєї волі, і в таких обставинах Бог стукає в їхні серця. Наступного тижня також, дасть Бог, будемо починати таку ж групу в жіночій в’язниці», – повідомив він.
Також вони починають нову церкву ще в одному з сіл недалеко від Пномпеня. У вівторок буде перше Євангелізаційне служіння і з сім’єю Бунтан Сопхея вони будуть починати церкву в цьому селі. Це не означає, що Євген покидає церкву в Туол Самборі. Це означає, що їх служіння розвивається і збільшується, і він сподівається, що Бог благословить їх і дасть все необхідне для організації нової церкви, написав місіонер.
На закінчення листа, Євген звернувся з нагальним молитовним проханням:

«Ми молимося про те, щоб Господь дав нам автомобіль для служіння. Зараз у нас є старенька машина 1996 року, але вона часто ламається і постійно вимагає вкладень як фінансових, так і часу. І для того, щоб далі служити в Камбоджі, особливо у віддалених районах, нам необхідний повнопривідний автомобіль, особливо в сезон дощів, коли всі сільські дороги перетворюються в болото.
Будь ласка, станьте з нами в молитві за цю проблему, щоб Господь дав за Своєю волею для нас засіб пересування по джунглях Камбоджі».

А ще вони просять молитися за:
– розвиток церкви в Туол Самбор;
– про відкриття нової церкви в одному з сіл провінції Кандал, району Lvea Aem;
– за розвиток тюремного служіння, щоб люди приходили на групу вивчення Біблії й шукали Христа;
– за продовження соціальних євангелізаційних служінь;
– за вивчення кхмерської мови.

Автор: Євген Євва, Пномпень, Камбоджа

Також можна подивитися відео подяки за допомогу в служінні, перейшовши за посиланням:

А ще можна фінансово підтримати служіння в Камбоджі, якщо перейти за посиланням:
https://www.okovam.net/pozhertvovanie-cherez-sistemu-perevodov/?utm_source=sendpulse&utm_medium=email&utm_campaign=8-v-kambodzh
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button