ПолітикаХристиянські новини

«Чи може священнослужитель бути депутатом?» – у Львові відбулася прес-конференція

У Львові 8 жовтня 2020 року відбулася пресконференція «Чи може священнослужитель бути депутатом?».
У цьому заході взяли участь:

  • Дмитро Колесникголова львівського обласного осередку ГО «Всеукраїнський собор»;
  • Юрій Підліснийзавідувач кафедри політичних наук, керівник програми «Етика, політика, економіка» Українського католицького університету;
  • Олександр Савченкопастор, секретар комісії з питань сімейної політики та захисту прав дітей громадської ради при Львівській ОДА, голова ГО «Фонд захисту сім’ї».

Дмитро Колесник наголосив що у Львівську міську раду балотуються 3 пастори від протестантських церков.
Він підкреслив, що коли Ісус Христос залишав Своїх послідовників на цій землі, Він дав одне з найважливіших повелінь. І це означає, що церква не повинна залишатися за стінами храму, а повинна проникати у різні сфери суспільного життя, і особливо там, де найбільше темряви.

Дмитро наголошував на тому, що ми повинні бути світлом для світу. Якщо політика брудна справа, то треба там світити.
Пастор впевнений, що якщо священнослужитель йде у депутатство, це не вимагає від нього залишати свого покликання. Він повинен мати основний рід діяльності, а у міській раді чи у суспільстві презентувати інтереси церкви та громади.
Юрій Підлісний має протилежну думку:

«Завдання, місія, покликання Церкви, це не є питання політичні, економічні чи господарські. Церква повинна служити людині, щоб вона отримала можливість осягнути Царство Небесне», – заявив Юрій.

Він впевнений, що священик повинен стояти над уподобаннями та не може асоціювати себе лише із частинкою суспільства (партією), а повинен служити усім людям.
Він заявив, що Українська греко-католицька церква на підставі Кодексу канонів випрацювала таку позицію, що священики УГКЦ, монашество, ієрархія не мають права брати участь у політичному процесі, а миряни можуть.
Дмитро Колесник наголосив, що якщо керівники політичної сили поставлять на порядок денний відверто гріховну ідею, християнин-депутат повинен більше слухати Бога, ніж владу.

«Якщо це не збігається з моїми цінностями, я брати участь у цьому не буду», – сказав пастор-кандидат.

Юрій заявив, що церква і держава повинні бути відділенні:

«Церква не може претендувати на те, щоб підміняти собою державну владну ієрархію. Так само влада не може претендувати на те, щоб визначати хто має бути в церковній ієрархії. Церква може здійснити набагато більший вплив, не бувши прямо і безпосередньо залученою на якійсь посаді чи бути членом якогось виборчого органу. Церква має потужний виховний інструмент, яким можна формувати  свідомість і сумління громадян».

Наприкінці заходу були поставлені різні питання священослужителям з соціальних мереж та промовлені побажання й настанови від служителів.
Детально прес-конференцію можна подивитись на YouTube-каналі PressClub Lviv:
https://www.youtube.com/watch?v=gUXIF9tM9UU
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!