Протестанти

Як християни мають ставитися до навколишнього світу? Вийшла книга про екологічне богослов’я

Восени 2021 року у видавництві Hodos Institute вийшов збірник богословських праць, присвячених біблійному вченню про екологію. Як християни мають ставитися до навколишнього світу? Чи дійсно слова Бога про «панування» людини над рештою творіння (Буття 1:26) мають на меті визначити природу лише як джерело ресурсів, а людину – як їх споживача?

У збірці представлено результати дворічних досліджень Hodos Institute щодо ставлення євангельських християн Євразії до екології. Також автори збірки торкаються широкого кола тем, таких як Божий задум щодо навколишнього середовища, роль людини, у його збереженні, питання місіології у творінні, лідерства та біологічного розмаїття, зокрема, біблійного вчення про ставлення до тварин.

Значна частина матеріалів та загальна редакція збірника належать президенту Hodos Institute Олександру Негрову та керівнику проєкту «Теологія й практика лідерства» Олександру Малову. Також серед авторів є чимало відомих в Україні і за кордоном теологів-розвідників, таких як Андрій Мелешко, Дейв Буклесс, Ед Браун, Леонід Куканов, Максим Нестеренко та ін. Серед рецензентів – такі відомі богослови, як Роман Соловій, Сергій Головін, Олег Кіндій та ін.

Окремо слід відзначити, що у збірнику вперше за понад 100 років опубліковано дослідження В. Г. Павлова «Про моральне ставлення до тварин з біблійного погляду». Це матеріали доповіді відомого богослова євангельського руху в Російській імперії, датованої 16 листопада 1879 року. Унікальне богословське дослідження XIX століття чи не вперше предметно поставило питання про те, як християни мають ставитися до тварин. Також у збірнику опубліковано статтю Максима Нестеренка «Милість до тварин як боротьба з гріхом», написану вже з позицій XXI століття. Показово, що обидва дослідження, написані незалежно одне від одного, доходять однакових висновків.

Збірник примушує християн думати над темою, про яку нечасто говорять на проповідях та у християнській літературі.

З усіх питань щодо збірника, прохання звертатися до Олександра Малова

(електронна адреса the.malov@gmail.com).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Нестеренко Максим

Християнський письменник. Автор книги "Інституційне полоніння Церкви". Магістр бухгалтерського обліку і аудиту. Податковий експерт компанії "Factor.Media". Автор понад 900 професійних публікацій з питань бухгалтерського обліку й оподаткування.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button